0

Podľa čoho si vybrať vysávač?

vysávačVšetci máme skúsenosť, že na skutočne dobrý vysávač musíme mať šťastie. Veľakrát sa necháme obalamutiť dobrou cenou a výsledok? Vysávanie sa stáva nočnou morou a nepríjemnou povinnosťou, kedy doma prebieha losovanie, kto je práve na rade.

 

Aby bolo vysávanie radosťou

Nikoho nebavia činnosti, pri ktorých je potrebné mať pevné nervy. Hoci ide o tak bežnú vec ako o vysávanie, no predsa sa jedná o takmer každodennú rutinu. Kto chce mať čistý a hygienický domov, musí obetovať veľa času a námahy, aby výsledok stál za to. Keď však vlastníte kvalitný vysávač, tak bude upratovanie „hračka“.

S cenou rastie výkon aj kvalita

To je úplne normálne a pochopiteľné. Nemožno predsa očakávať, že tridsať eurový vysávač dokonale povysáva veľký priestor bez toho, aby sme aspoň trikrát nemuseli preložiť kábel do inej zásuvky. Navyše sú príliš lacné vysávače ľahké, z nekvalitných plastov a nemajú dlhú životnosť. Veľakrát sa ľuďom stalo, že z ničoho nič skratka prístroj začal dymiť alebo vyrazil poistky v celom byte/dome. Ak teda práve lustrujete na internete, ktorý vysávač by bol pre vás najvhodnejší, rozhodne sa pozerajte minimálne po strednej cenovej kategórii.

Aj na dĺžke opäť záleží

Reč bude o kábli , šnúre a hadici. Čím sú dlhšie, tým lepšie pre vás. Dokážete tak bez straty času a námahy povysávať naraz väčšie plochy. Výborné je, ak majú vysávače samonavíjací kábel, ktorý pri uschovávaní nezavadzia a nikdy sa nezamotá.

Rozdiel medzi vreckovými a bezvreckovými vysávačmi je ten, že tie bez vreciek vám ušetria peniaze, nakoľko stačí vysypávať a čistiť iba zbernú nádobu a filter. Výborné sú vysávače s nádržou na vodu, ktoré vyčistia dokonale nielen podlahy, ale aj koberce a textilné poťahy i gauče. Pohltia až 99% baktérií.

Najšetrnejšie vysávače sú tie z kategórie A, no a najväčší „žrúti“ energie patria do triedy G. Naozaj kvalitný pomocník do domácnosti je ten, ktorého príkon/výkon sa pohybuje okolo 1 600 W.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.