0

Na turistiku do Pienin

Oblasť v spišskom regióne na hraniciach s Poľskom vás očarí najmä bohatými turistickými možnosťami. Ak máte radi horský vzduch, sviežosť lesov a pohľad na lesklú plochu jazier, na dovolenke v Pieninách sa budete cítiť ako v raji.

Rozprávkové plesá

Vodné plochy odjakživa lákali turistov, či už na kúpanie, alebo na kochanie sa ich nádherou. Aj v lokalite Pieniny nájdete takéto vodné pozoruhodnosti. V srdci Vysokých Tatier stojí dolina Zeleného plesa, ktorú zdobí pôvabné tyrkysové pleso. Predstavte si, ako sa na jeho hladine odrážajú vysokohorské štíty. Prejsť sa dolinou pešo alebo na bicykloch je zážitok pre každého turistu. Túru si môžete predĺžiť výstupom na Jahňací štít alebo na Skalnaté pleso.

Podobne očarujúce je aj Belasé pleso v Ždiari. Prezrite si ho z Jahňacieho štítu, túto vychádzku zvládnu aj menej zdatní turisti. Zážitkom bude aj výlet do Vyšných Ružbách. Nájdete tam kráter s termálnou vodou. Ide o prírodné travertínové jazierko, ktoré je dominantou Spišskej Magury.

Niečo pre nadšencov histórie a kultúry

Ak si dovolenku neviete predstaviť bez návštevy kultúrnych či historických pamiatok, v lokalite Pieniny by ste nemali vynechať prehliadku Červeného kláštora. Nachádza sa na brehu rieky Dunajec v kúpeľnej obci Červený Kláštor a prislúcha k nemu gotický kostol s množstvom zachovaných architektonických prvkov.

Vo Vyšných Ružbachoch nenájdete len známe kúpele, ale takisto travertíny a sochárske skvosty rozložené priamo v prírode. Prezrite si sochy vytvorené známymi slovenskými a zahraničnými umelcami. Keď už budete v Pieninách, navštívte Hrad Ľubovňa či neďaleký skanzen v Starej Ľubovni.

Dovolenkujeme v Pieninách

Môžete tiež prebrázdiť kaňon na hranici Slovenska a Poľska. Prielom Dunajca patrí k obľúbeným turistickým atrakciám Pienin a spoznáte ho nielen na pltiach, ale aj pri raftingu. V obci Litmanová sa nachádza pútnické miesto – Hora Zvir. Milovníci prírody budú fascinovaní prírodnými scenériami a duchovnou atmosférou. V Ždiari vás zasa uchváti pôsobivý Chodník korunami stromov.

Duša človeka však poskočí napríklad aj počas turistiky v Jarabinskom prielome. Kaňony, tiesňavy, divoké riečky, skalné steny, romantické jaskynné jazierka, lúky, tieto obrázky sa vám hlboko vryjú do spomienok. Ubytujte sa v lokalite Pieniny prostredníctvom stránok fiemso.com. Tu nájdete ubytovateľov z celého Slovenska, s ktorými komunikujete priamo, a tak si aj dovolenku zarezervujete bez zbytočných sprostredkovateľských poplatkov. Dovolenka na Slovensku je vďaka fiemso.com ešte výhodnejšia.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.