0

Ako si poradiť so zarastenými chĺpky?

Oholená a hladká pokožka je jedným z najkrajších módnych doplnkov ženy. Keď už sa podarí nájsť tú správnu metódu odstraňovania chĺpkov, tak môže radosť z hladkej pokožky pokaziť zarastený chĺpok. Začervenanie, svrbenie a nevzhľadný fliačik. To všetko sú príznaky miesta so zarasteným chĺpkom. Zarastaniu chĺpkov sa ale dá predchádzať, a preto tu máme niekoľko tipov.

Zarastanie chĺpkov spôsobuje to, že chĺpok, ktorý je pod povrchom pokožky správne nevyrastie na povrch kože a vytvorí sa okolo neho zápal. Najčastejšie k tomuto javu dochádza v prípade vytrhnutých chĺpkov, ale deje sa to aj v prípade holení chĺpkov žiletkou.

 

Ako zarastaniu chĺpkov predchádzať?

V prípade holenia je najdôležitejšie používať ostrú žiletku, ktorú je dobré po každom použití dezinfikovať napríklad kysličníkom. Vyčistiť napríklad čistiacou pleťovou vodou môžete aj oholená miesta so sklonom k zarastaniu chĺpkov, napr. oblasť bikín. Pomôcť môže tiež pokožku na depiláciu správne pripraviť. Holenie preto vždy vykonávajte až na konci kúpeľa či sprchy, pretože horúca voda zmäkčí pokožku aj chĺpky, ktoré pôjdu lepšie oholiť.

Proti zarůstajícím chĺpkom môžete bojovať aj pomocou pravidelného peelingu pokožky. Použiť môžete peelingový krém alebo napríklad kefku na tvár, ak nechcete kupovať priamo kefku na telový peeling. Podstatou peelingu je, že odstráni odumreté bunky pokožky, pod ktoré chĺpky bežne zarastajú. Chĺpky môžete na depiláciu pripraviť aj použitím napríklad vlasového kondicionéru. To pocítite najmä v oblastiach, kde sú chĺpky tvrdšie. Zmäkčené chĺpky totiž pôjdu lepšie oholiť a pokožka by mala tak byť menej podráždená.

Na trhu je tiež veľa prípravkov proti zarastaniu chĺpkov, ktoré sa používajú po holení. Ich účinnosť je však veľmi individuálna a nemusí vám vyhovovať hneď prvý krém, ktorý zakúpite.

 

Ako ošetriť už zarastený chĺpok?

Ak sa aj napriek všetkej snahe stane, že chĺpok zarastie, tak je nutné chĺpok odstrániť a zbaviť sa zápalu v jeho okolí. Chĺpok je najlepšie vytrhnúť pomocou pinzety, ktorú ale vždy pred týmto zákrokom vydezinfikujte. Kožu v okolí chĺpku napnite a vytrhnite. Vždy je ale potrebné myslieť na opatrnosť, pretože poškodená pokožka by po zahojení mohla zostať tmavá. Miesta vytrhnutia chĺpka tiež vždy vyčistite a po chvíli buď použite detský olej, alebo zásyp. Všetko ale musí prísť až na suchú pokožku.

 

Nevzdávajte sa

So zarasteným chĺpkom sa za svoj život stretla nejedna žena. Nie je však tak ťažké proti tomuto problému bojovať. V prípade, že sa Vám nebude dariť sa zarastajúcich chĺpkov zbaviť, môžete v konečnom dôsledku staviť na laser, ktorý odstráni chĺpky trvale a zbaví Vás tak problému navždy. Avšak sa jedná o pomerne nákladné ošetrenie, takže záleží len na Vás, pre čo sa nakoniec rozhodnete.

Autor: www.holime.eu

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.