0

Viete, ako sa správať k mobilu v lete?

Naše mobily si so sebou berieme všade. No za horúcich letných dní by sa nám to mohlo vypomstiť až tak, že si medzi náhradnými dielmi na mobily budeme musieť pohľadať novú batériu do telefónu.

Vyvarujte sa chybám, vyhnete sa kúpe náhradných dielov

Je jasné, že užívať si v záhrade bazén či grilovačku, a nedať o tom vedieť svetu na sociálnych sieťach, je nemysliteľné. Mobil musíme mať pri sebe ako rytier brnenie a meč, pretože nikdy nevieme, kedy ho budeme potrebovať. Či čakáme na kuriéra, na dodávku čerstvej pizze, alebo len chceme zdokumentovať každú našu činnosť, bez dobre fungujúceho telefónu nielen hovor neprijmeme, ale ani nespravíme kvalitnú fotografiu. Základom je dobre fungujúci reproduktor, mikrofón, nepopraskaný LCD displej a takisto dobrá šošovka fotoaparátu. Ale ak vypovie službu batéria v mobile? Určite sa nikomu nechce všade si so sebou brať nabíjačku a batériu každú chvíľu dokrmovať ako malé bábätko. Oveľa jednoduchšie je vyvarovať sa chybám, ktoré tak často robíme.

1.      Nenabíjame až po úplnom vyšťavení a ani nenabíjajme doplna

Základná zásada je nenechať naše mobily úplne vyhladovať. Áno, niekedy je táto misia nesplniteľná, avšak vytvorme si záväzok siahnuť po nabíjačke, už keď nám svieti 40 % batérie. Radšej zasiahnuť skôr ako neskôr. A takisto platí, že je oveľa lepšie telefón nabíjať po troche a radšej viackrát za deň než ho šupnúť na nabíjačku na celú noc. Najlepšie je nabíjať batériu telefónu do približne 90 %, čím predĺžite jej životnosť.

2.      Mobil nevystavujeme slnečnému žiareniu

Samozrejme, našim zariadeniam neškodí len prehriatie pri zbytočnom nabíjaní, ale takisto každý jeden pobyt na slnku či vystavovanie zariadeniam, ktoré vyžarujú teplo. Či ide o multimediálne zariadenia, alebo mikrovlnky, všetky vyžarujú teplo. No a pobyt na slnku a teple je osobitná záležitosť. Naučme sa naše mobily ukladať do tieňa našej tašky/ruksaku alebo ich zakrývať šiltovkou…

3.      Nikdy neskáčme do vody s mobilom vo vrecku

Ďalšia zásada, ako sa v lete vyhnúť nielen zničenej batérii, ale celkovo zničenému telefónu, je nepúšťať sa do letných aktivít s mobilom vo vrecku. Stačí jeden kvalitný skok a mobil sa prispôsobí – vyskočí tiež. Výsledkom je poškodený displej, kryt či dokonca premočený mobil, ktorý si s vami skočil hlavičku do bazéna. Majme vždy hlavu na mieste, aby sme po búrlivom lete nemuseli zháňať náhradné diely na svoj mobil.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.