0

Recenzia iPhone 11

iPhone 11 prináša oproti generácii iPhone X vyšší výkon, dlhšiu výdrž a lepší fotoaparát, ktorý si poradí dokonca aj s nočnými fotkami. To však zďaleka nie je všetko.

Zdroj: Unsplash.com

Parametre

 

Hmotnosť 194 g
RAM 4 GB
Rozlíšenie displeja 828 x 1 792
Veľkosť displeja 6,1 palcov
Výška 150,9 mm
Šírka 75,7 mm
Hĺbka 8,3 mm
Hlavný fotoaparát 12 Mpx
Veľkosť pamäte 64 GB
Kapacita batérie 3 110 mAh

Zdroj: Bigstock.com

Dizajn

Apple už tradične zvolilo elegantný dizajn aj pre svoju jedenástu generáciu smartfónov. Rám zariadenia je vyrobený z chirurgickej ocele. Zadná strana je zo skla, vďaka čomu môžete iPhone 11 nabíjať aj bezdrôtovo. Vzadu nájdete tiež dvojicu objektívov so zafírovými sklíčkami, s ktorými poškriabanie šošoviek nehrozí. Ak chcete predísť aj  poškriabaniu vášho displeja, odporúčame zvážiť kryty a ochranné sklá na mobil iPhone 11. Na výber máte z viacerých štýlových variantov, ktoré vás odlíšia od ostatných.

Displej

Obrazovka smartfónu disponuje rozlíšením 828 x 1792 px a veľkosťou 6,1 palcov. Pri základnom modeli je rozlíšenie dostačujúce, pokiaľ sa však rozhodnete pre model Pro, môžete zostať sklamaní. Technológia OLED vám to však vynahradí. Ponúka presné farby, s ktorými si fotky či videá užijete skutočne naplno. Na iPhone 11 môžete vďaka podsvieteniu 625 cd/m2 bez problémov pozerať aj za slnečného dňa.

Výkon

Vo vnútri iPhonu 11 sa skrýva výkonný čip A13 Bionic. Spoločne so 6-jadrovým procesorom (2 jadrá s 2,65 GHz taktovaním + 4 s frekvenciou 1,8 GHz), 4 GM RAM a vyladeným operačným systémom iOS 13 zabezpečí plynulý chod smartfónu v každej situácii. Môžete si tak užiť aj graficky náročnejšie hry či rozsiahly multitasking.

Batéria

Kapacita batérie je oproti modelu iPhone X o čosi väčšia. Čakajte tak aspoň o hodinu dlhšiu prevádzku. V priebehu dňa sme pozerali videá, hrali hry a browsovali. iPhone 11 mal večer ešte viac než 30 % batérie. Zariadenie by vám tak malo vydržať po celý deň. Ak ho však zabudnete nabiť, nič sa nedeje. Nechýba totiž funkcia rýchleho nabíjania, s ktorým iPhonu 11 doplníte šťavu do polovice kapacity batérie už za 30 minút.

Fotoaparát

iPhone 11 v základnej verzii má dva objektívy. Hlavný fotoaparát disponuje svetelnosťou f/1,8 a širokouhlý má o niečo horšiu f/2,4. Snímače s rozlíšením 12 Mpx vám poskytnú dostatok detailov. Spolu s optickou stabilizáciou obrazu a technológiou dual pixel môžete horšiť aj v horších svetelných podmienkach. Nočný režim totiž spojí viacero fotiek do jednej a výsledkom je verné zobrazenie scény s dynamickými farbami.

Konečný verdikt

Model iPhone 11 prináša zmeny najmä vo výkonnejšom procesore a fotoaparáte, ktorý zvládne aj náročnejšie svetelné podmienky. Oceníte tiež jeho žiarivý OLED displej, ktorý vám poskytne verné farby. Cena za iPhone 11 (64 GB veziu) sa pohybuje už od 690 €. V tejto cenovej kategórii ťažko nájdete smartfón s podobnými kvalitami.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.