0

Život v inteligentnom dome

inteligentný domHovorí sa: „Môj dom, môj hrad“. Áno, už odjakživa bolo naším prvoradým cieľom vytvoriť si kvalitný, pohodlný a príjemný domov. Kým v minulosti to bola väčšinou len otázka stavebných materiálov a zariadenia, súčasný človek túto ideu dotiahol do detailov, z ktorých máme podaktorí ešte aj teraz husiu kožu.

SMART HOME – kde začať?

Nie je to až tak dávno, čo sme sa so scenárom inteligentných domácností stretali len v odvážnych scifi filmoch či nerealistických knižných dielach. Dnes je inteligentný dom rovnako reálny ako robotický vysávač či elektrický automobil. Pokrok a vývoj technológií nás neprestávajú ohromovať a je len na nás, čo si z toho množstva vymožeností modernej doby vyberieme pre svoj život. Ak by sme chceli začať s tým najjednoduchším, tak by nám mohol postačiť aj základný model inteligentného domu s ovládaním tých najbežnejších aspektov domácnosti. Môže to byť len svetlo či zásuvky, ale väčšie pohodlie si môžeme dopriať aj pridružením zavlažovania či klimatizácie k centrálnemu ovládaniu našej inteligentnej domácnosti. Už len týchto pár vecí nás odbremení od množstva starostí, na ktoré sme museli dovtedy myslieť. Na dobré sa ľahko zvyká, a tak je viac než pravdepodobné, že naša inteligentná domácnosť sa bude postupne rozrastať o ďalšie nové prvky.

S inteligentnými technológiami sa stane náš domov bezpečným

Bezpečnosť je jedným z najdôležitejších aspektov nášho domova. Snažíme sa ochrániť seba, svojich blízkych a svoj majetok pred neželaným zásahom z vonkajšieho prostredia. Práve bezpečnosť je jednou z najsilnejších stránok inteligentnej domácnosti a riešení na zabezpečenie nášho domova je množstvo. Počnúc kamerovým systémom, cez rôzne detektory a pohybové senzory, až po dômyselné a veľmi sofistikované bezpečnostné zámky či videovrátnikov. Všetko s možnosťou ovládania na diaľku a vysokou mierou zabezpečenia. Technológie inteligentnej domácnosti držia dohľad aj nad našimi energiami, či už je to v oblasti spotreby, alebo môžu detegovať únik plynu, vody či zvýšenie teploty v dome. Tieto šikovné technológie však nielen problém zaznamenajú a upozornia majiteľa, ale dokážu zamedziť väčším škodám tým, že napríklad vypnú hlavný prívod vody či plynu. Inteligentný domov si zabezpečíte ako lusknutím prsta aj vy, tak bez obáv do toho.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.