0

Zaujímavosti o spoločnosti Apple, ktoré vás prekvapia

spoločnosť AppleSpoločnosť Apple bola založená v roku 1976 a v súčasnosti je jednou z popredných svetových spoločností, ktorá ročne generuje miliardy dolárov. Spoločnosť je lídrom v oblasti inovácií a originality. Prečítajte si najväčšie zaujímavosti zo zákulisia jednej z najznámejších spoločností sveta.

 

#1

Dvaja zakladatelia spoločnosti Apple, SteveJobs a SteveWozniak, sú dobre známi. Menej známe je však to, že existoval aj tretí zakladajúci člen, RonaldWayne. Ten predal svoj 10% podiel v spoločnosti za 800 dolárov len 12 dní potom, čo vznikla. Keby tak neurobil, jeho podiel by mal v súčasnosti hodnotu približne 100 miliárd dolárov.

#2

Prvý počítač Apple 1, bol vlastne súpravou „urob si sám“, to znamená, že ľudia si ho mali zostaviť sami. Jeho cena bola 666,66 dolárov. Napriek mnohým konšpiračným teóriám sa nedokázalo, že by niekto v spoločnosti Apple uctieval diabla počas jeho výroby a predaja.

#3

Keď sa spoločnosť prvýkrát dostala na trh v Japonsku, v osemdesiatych rokoch minulého storočia, bola natoľko neznáma, že si miestni pracovníci mylne mysleli, že počítače sú skutočnými jablkami a prepravovali ich v chladiarenských nákladných vozidlách, aby zabránili hnitiu „ovocia“.

#4

Prvý dizajn loga vytvoril RonaldWayne, jeden z pôvodných zakladateľov spoločnosti, a bola to kresba IsaacaNewtona opierajúceho sa o jabloň. SteveJobs však neskôr prišiel s nápadom, aby bolo logo spoločnosti len obyčajné jablko. Jeho jednofarebná podoba sa neskôr zmenila na viacfarebnú. Upravené logo malo symbolizovať rôznorodé možnosti výpočtovej techniky. Pri príležitosti 40. výročia spoločnosti v roku 2016 bolo vzkriesené klasické logo na oslavu rozmanitosti. Spoločnosť tvrdí, že je otvorená pre všetkých bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú, ako vyzerajú, koho uctievajú alebo koho milujú.

#5

Začiatkom roku 2015 sa spoločnosť Apple stala prvou spoločnosťou s hodnotou neuveriteľných 700 miliárd dolárov. Spoločnosť tak predbehla spoločnosť Google, ktorá bola dovtedy najcennejšou značkou na svete.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.