0

Výhody a nevýhody virtuálneho sídla firmy

Po založení svojej firmy si môžete vybrať, kde svoje podnikateľské sídlo umiestnite. Môže to byť váš byt alebo dom, vlastná alebo prenajatá kancelária. Existuje však ešte ďalšia alternatívna, a to virtuálne sídlo. Aké výhody a nevýhody so sebou táto možnosť prináša vám prezradíme v tomto článku.

 

Výhody virtuálneho sídla

 

Poskytovanie virtuálneho sídla je platená služba, no nesie jednu veľkú výhodu, a to lukratívnu adresu pre firmu. Sídlo v Bratislave, teda hlavnom meste, má niekoľko pozitív – povedomie v zahraničí či malá pravdepodobnosť náhodnej daňovej kontroly z dôvodu veľkého množstva firiem so sídlom v Bratislave. Zároveň budete pre svojich klientov pôsobiť dôveryhodnejšie a prestíž vašej firmy sa navýši.

 

Ďalšími výhodami sú nízke mesačné náklady, keď porovnáme prenájom kancelárie v hlavnom meste. Cena virtuálneho sídla v Bratislave sa pohybuje na úrovni približne 30 EUR mesačne. Mnohé firmy ktoré poskytujú tieto služby zároveň poskytujú aj služby administratívne tak, aby bolo všetko s vašim podnikaním v súlade s legislatívou. Zároveň niektoré poskytujú aj priestory na organizovanie pracovných stretnutí. Na to sa však dajú využiť aj iné priestory, predovšetkým ak nesídlite priamo v hlavnom meste. Na takéto udalosti môžete využiť napríklad kongres v Piešťanoch či hotel park v Piešťanoch.

 

V neposlednom rade je výhodou virtuálneho sídla aj to, že váš osobný a pracovný život budú oddelené a doma vás nebude nikto otravovať.

 

Nevýhody virtuálneho sídla

 

Ako všetko, tak aj virtuálne sídlo nesie so sebou nejaké nevýhody. V prvom rade je to poplatok, ktorý musíte mesačne platiť. Aj keď poplatok nie je vysoký, ale stále tu je, zatiaľ čo sídlo doma máte zadarmo.

 

Dôležité je aj vybrať si správnu adresu, pretože dnes tieto služby môžu poskytovať aj nedôveryhodné firmy. Preto je vyber spoľahlivého partnera dôležitý.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.