0

Travertínový obklad nie je pre každého

travertínový obkladStavba nového či rekonštrukcia staršieho domu nesú so sebou množstvo rozhodnutí, ktoré, či chceme, alebo nie, musíme skôr či neskôr urobiť. Najhoršie je, že na väčšinu z nich sa budeme pozerať ešte veľa rokov, takže nie je celkom jedno, ako sa k nim postavíme. Nové okná, vzhľad fasády či strechy sú pomerne prácna záležitosť, ale aj finančne dosť nákladná. A ak si chceme dopriať trochu luxusu aj v interiéri, je naozaj na zváženie, po akých materiáloch siahneme.

Nie je obklad ako obklad. Ten travertínový nás môže aj prežiť…

V otázkach plánovania hrá vždy podstatnú úlohu náš finančný rozpočet. A otázka výberu použitých materiálov je s ich cenou veľmi úzko spätá. A práve tie prírodné materiály, ako napríklad obklad z travertínu, sú aj napriek svojej kvalite a nadčasovosti pre väčšinu z nás cenovo neprijateľné. Našťastie už existuje množstvo obkladov verne imitujúcich tento nádherný prírodný kameň v najrôznejších formátoch a, samozrejme, aj kvalite. A aj keď sa možno nebudeme môcť popýšiť prírodným travertínovým obkladom, náš interiér môže pôsobiť dojmom luxusu a štýlovosti aj použitím lacnejšieho variantu.

Počiatočné náklady dokážeme ušetriť na mnohých veciach

Pri rekonštrukciách a prestavbách existujúcich nehnuteľností sa nám veľakrát núkajú možnosti zachovať alebo aspoň čiastočne obnoviť rôzne stavebné súčasti, nábytok či elektrospotrebiče. Hlavne v začiatkoch, keď je náš rozpočet aj tak dosť napnutý, je renovácia alebo výmena poškodených častí ideálnym riešením. A priznajme si, že niektoré vekom ošľahané predmety už v dnešnej dobe v obchodoch ani nenájdeme alebo sa kvalitou a prevedením s tými staršími nedajú ani porovnať. Tak je to napríklad aj pri spotrebičoch, ktoré možno dizajnovo nedržia krok s tými dnešnými, ale svoj účel stále plnia. A ak sú navyše schované pred zrakom domácich aj návštev, je škoda investovať vstupný kapitál na kúpu nových. Napríklad taký funkčný bojler, u ktorého stačí vymeniť len ohrievacie teleso do bojlera nám pár rokov ešte iste poslúži.

Rovnako je to aj s exteriérovými úpravami. Pokiaľ naša nehnuteľnosť nebola doteraz pripojená na kanalizáciu, kúpou a zabudovaním novej žumpy môžeme len získať. V tejto oblasti nám výrazne pomôžu špecialisti na žumpy v Nitre.

Nech už je náš rozpočet akýkoľvek, nikdy by sme sa nemali vzdávať našich snov a predstáv ohľadom bývania. Sú dôkazom nášho vkusu a našej osobitosti.

Reklamný článok

FOTO: google.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.