0

Tipy na zimnú dovolenku

dovolenka-zimnaBlíži sa čas zimných dovoleniek. Aj vy by ste si radi nejakú dopriali, avšak je tu jeden malý háčik – chýbajú vám vhodné doplnky na turistiku. Čo všetko ešte môže vyzerať ako prekážka?

Do Tatier aj so psom

Ak veľmi túžite ísť v zime do hôr a užiť si turistiku alebo lyžovanie/sánkovanie, avšak sa vám nedarí nikoho nahovoriť, aby vám postrážil vášho štvornohého miláčika, nezúfajte! Našťastie, dnes už na internete objavíte pobyty, počas ktorých si dovolenku vo Vysokých Tatrách užijete aj so psom, takže vám odpadá povinnosť zháňať si na stráženie niekoho z rodiny a vysvetľovať mu, ako často váš pes potrebuje chodiť von alebo jesť. Doprajte aj vášmu psovi jedinečné chvíle strávené v objatí čarokrásnej slovenskej prírody, voľnosť pohybu a možnosť sprevádzať vás na potulkách krajinou a užite si relaxačný pobyt v Tatrách ako nikdy predtým. Určite sa potešia aj vaše deti, pre ktoré výlet zrazu nadobudne úplne iný rozmer. Pobyty so psami sú veľmi obľúbené a využíva ich čoraz viac ľudí, ktorí nechcú odstrkávať svojich psíkov, ale chcú im dopriať zmenu. 

Turistické ďalekohľady

Výlet do hôr bez turistického ďalekohľadu je ochudobnený o nádherné prírodné scenérie, ktoré voľným okom nikdy neuvidíte. Pokochajte sa krásou slovenskej prírody, pátrajte pohľadom cez ďalekohľad po miestach, ktoré by ste chceli navštíviť nasledujúci deň. Nie o všetkom sa dočítate v turistických sprievodcoch, niekedy sami úplne náhodou natrafíte na pokojné miesta, ktoré síce sú sprístupnené pre verejnosť, avšak kvôli svojej nenápadnosti ostávajú tiché a pokojné, ideálne pre zaľúbené dvojice, ktoré si chcú oddýchnuť od množstva ľudí, alebo pre tých, ktorí chcú chvíľu meditovať. Najideálnejšie turistické ďalekohľady sú tie stredných rozmerov. Väčšinou sa vyrábajú vodoodolné, takže sa nemusíte obávať ani nepriaznivého počasia. Od turistických ďalekohľadov sa zväčša neočakáva, že budú kvalitné ako poľovnícke (vlastnosti napr. za šera, za tmy), sú menšie a ľahko skladné.

Tvrdené sklá na mobily bezpečne ochránia

Pri vašich výletoch pamätajte nielen na svoju bezpečnosť, ale aj na bezpečnosť vašich osobných vecí. Nechoďte na turistiku bez kvalitnej ochrany telefónu. Najideálnejším prostriedkom, ako zabrániť poškodeniu displeja telefónu, je tvrdené sklo. Nech sa vám jeho cena zdá akokoľvek vyššia v porovnaní s bežným ochranným krytom na mobil, vedzte, že v mobilnom servise by ste nechali za výmenu displeja oveľa, oveľa viac. Nikdy neviete, kde sa môžete pošmyknúť a spadnúť, napríklad aj pri robení selfie s vašou rodinou alebo priateľmi. Telefón vám vypadne z ruky a je po peknej dovolenke. Tvrdené sklá sa vyrábajú pre rôzne značky a typy telefónov a ochránia váš telefón aj pred škrabancami. Ich aplikovaním na mobil sa nijako neznižuje kvalita reagovania dotykového telefónu. Povrch tvrdeného skla odpudzuje mastnotu a navyše sa veľmi jednoducho ošetruje, stačí opláchnuť vodou a vysušiť. Určite neriskujte a vyberte sa na dovolenku s kvalitne chráneným telefónom.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.