0

Sprievodca návštevou SAE: Na čo si dať pozor, čo vidieť a s akým počasím počítať?

SAEFederácia siedmich štátov, resp. emirátov s počtom obyvateľom takmer 10 miliónov, ktorú nájdete na Blízkom východe, konkrétne na Arabskom polostrove a pri Perzskom zálive – to sú Spojené arabské emiráty v skratke. V našich končinách si táto lokalita získala prestíž a tiež známosť aj medzi širokou verejnosťou vďaka Dubaju, ktorý však nie je hlavným mestom – tým je Abu Zabí. Ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí sa chystajú navštíviť SAE, máme pre vás niekoľko tipov, na čo si dať pozor, čo vidieť a na aké počasie sa pripraviť.

 

Lieky radšej nechajte doma

Európska únia a Spojené arabské emiráty sa už v roku 2015 dohodli, že občania EÚ nepotrebujú na návštevu SAE víza, stačí im platný cestovný pas. Ak aj vás do týchto končín zaviedla dovolenka a nie pracovná cesta, môžete tu pokojne ostať 90 dní. V prípade prekročenia tohto limitu vám hrozí pokuta. Pozor by ste si tiež mali dať na platnosť cestovného pasu: mal by byť platný ešte najmenej 6 mesiacov od dátumu, počas ktorého ste vstúpili na územie Spojených arabských emirátov.

 

Miestna legislatíva tiež prísne prihliada na mravnosť a kultúrne zvyky, i to je dôvod, prečo sa môžete dostať do nepríjemností s políciou, ak sa so svojím partnerom bozkávate na verejnosti alebo tu konzumujete alkohol. Toto si radšej nechajte na hotelovú izbu, resp. priestory hotela. Nezvyčajne prísna je tiež legislatíva týkajúca sa dovozu liekov na územie SAE, preto ak môžete, bežné liečivá, ktoré akútne nepotrebujete, nechajte radšej doma.

 

Na aké počasie sa pripraviť v SAE

Horúce mesiace v Spojených arabských emirátoch trvajú od mája do októbra, najhorúcejším býva júl a august, v tomto období sa priemerné teploty pohybujú napríklad v Dubaji okolo 35 °C, bežne však prekročia hranicu 40 °C. Takže ak sa v SAE plánujete kúpať a užívať letnú dovolenku, odporúčame si vybrať niektorý z týchto mesiacov.

 

Naopak, ak sa chcete zamerať skôr na spoznávanie miest, architektúru či galérie a múzeá, vydajte sa sem radšej v jednom z mesiacov november, december, január, február. Počas týchto dní sa pohybuje priemerná teplota mierne nad 20 °C a spoľahlivo pod 30 °C. Samozrejme, konkrétne počasie závisí aj od daného mesta či regiónu, preto nie je na škodu zistiť si počasie pre vami zvolenú lokalitu vopred.

 

Aké miesta v Spojených arabských emirátoch navštíviť

Centrom zábavy a zároveň najneuveriteľnejších vecí – od obrovských nákupných centier cez najvyššie budovy a hotely sveta až po umelo vybudovaný ostrov v tvare palmy je Dubaj. Toto mesto sa oplatí navštíviť aj v prípade, že sa chystáte stráviť dovolenku či výlet v inom z miest SAE. Dubaj je pre každého: pre rodiny s deťmi, zaľúbené páry, partie túžiace po zábave, ale aj seniorov.

 

Spojené arabské emiráty však ponúkajú ďalšie množstvo miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Záleží len od vás, čo od návštevy SAE očakávate: ak máte radi adrenalín či divokú prírodu, navštívite emirát Ras Al Khaimah, kde je pri najvyššej hore emirátov aj najdlhšia otvorená lanovka, na ktorej sa návštevníci spúšťajú. Preferujete históriu a pamiatky? V emiráte Sharjah, ktorý sa nachádza iba 30 km od Dubaja, na vás čakajú pamiatky, galérie, múzeá a zaujímavá architektúra.

 

Chcete sa dozvedieť o SAE viac alebo pomôcť s dovolenkou v tejto destinácii? Navštívte stránku www.dubaj.sk, kde vám radi poradia odborníci na Spojené arabské emiráty.

 

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.