0

Prečo sú lezecké steny vhodnou aktivitou pre deti?

detské ihriskoLezecký šport v poslednom období naberá na popularite, čomu sa tešia nielen výrobcovia detských ihrísk (playground manufacturers). Stále však o ňom nenájdeme také množstvo informácií ako o iných druhoch športu.

  

Je vôbec lezenie vhodné pre deti?

Lezenie je druh pohybovej aktivity, ktorá rozvíja kondíciu a koordináciu ľudského tela. Kedy je lepšie obdobie na tréning pohybu a sústredenia súčasne, ak nie práve v období rastu a vývoja malého človeka?

Lezenie pomáha rozšíriť spektrum pohybových zručností a návykov, na ktorých môžu deti v budúcnosti stavať aj v iných druhoch športu.

Lezením si navyše deti trénujú rovnováhu a vytrvalosť. O tom, že je tento šport veľmi motivačný, nemusíme ani hovoriť. Deti chc vždy robiť niečo nové, čo ešte nie je „okukané” a je tak trochu špeciálne.

 

Hlavné benefity lezenia pre deti:

  • kondično – koordinačný rozvoj
  • rozvoj sily posilňovaním s vlastnou váhou
  • tréning rovnováhy
  • alternatíva klasických gymnastických cvičení
  • lezenie motivuje deti k pohybu svojou výnimočnosťou
  • výborná predpríprava na akýkoľvek iný druh športu

 

 

Rovnako ako popularita tohto športu, rastie a rozširuje sa vybavenie interiérových ihrísk (indoor playground equipment).

Vo vonkajších aj vnútorných detských ihriskách čoraz častejšie nájdeme lezecké steny pre deti (climbing walls). Tie sú väčšinou určené na hru a prvotné zoznámenie sa s lezeckou stenou.

Ak chcete deťom dopriať skutočný športový zážitok, vezmite ich do špecializovaného lezeckého centra. V nich môžete využiť služby inštruktora a zapožičanie lezeckej výstroje. Je to vhodné najmä pre úplných začiatočníkov, ktorí sa s lezením ešte nikdy nestretli, ale aj pre pokročilých lezcov, ktorí sa chcú ďalej rozvíjať.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.