0

Pre deti to najlepšie

detiNaše deti sú to najlepšie, čo nám mohol život dať. Už v ranom detstve sa im snažíme vybrať z množstva skvelých a kvalitných produktov tie úplne najlepšie a podľa možností prírodného pôvodu. Či už ide o plienky, kozmetiku, dojčenské mlieka, alebo rôzne príkrmy, dbáme na to, aby sme im dopriali tú najrozumnejšiu alternatívu zo všetkého, čo je na našom trhu dostupné a overené.

Zmizne hlad, zmizne zlosť. Majte poruke príkrmy a výživy

Každá novopečená mamička vie, že v tomto štádiu života dieťaťa je najdôležitejšie kvalitné mlieko. Samozrejme, nič sa nevyrovná tomu materskému, ale nie vždy je to také jednoduché. A práve pre tie mamičky, ktoré z nejakého dôvodu majú s dojčením problém, sú tu dojčenské mlieka, ktoré sa obsahom svojich nutričných hodnôt snažia čo najviac napodobniť zloženie materského mlieka. Práve prvé mlieko je vo vývoji dieťatka veľmi zásadným míľnikom v jeho celkovom vývoji, správnom raste kostí a budovaní silného imunitného systému. Samozrejmosťou by mal byť tiež nulový obsah rôznych pridaných látok, ako sú farbivá, arómy či konzervanty. To sa týka aj následnej detskej stravy. Príkrmy, výživy alebo obilné kaše je nutné vyberať tiež s dôrazom na ich vyváženosť a bio kvalitu. Jednoduché, plné vitamínov a látok prospešných pre zdravý vývoj dieťatka, preto sú kvalitné detské potraviny zárukou toho, že sme v ich výbere neurobili žiadnu chybu.

Od plienok po kozmetiku

Kvalitná strava zameraná na ekologicky čisté produkty so šetrným spracovaním je naozaj kľúčová vo vývoji dieťaťa. Avšak starostlivosť o deti nespočíva len v kŕmení. Detská pokožka je neskutočne jemná a citlivá, takže od kozmetiky pre najmenších sa očakáva rovnako vysoká kvalita ako pri strave. Či už ide o krémy, mydlá, alebo aj o plienky, vždy je nutné hľadať tie najprirodzenejšie varianty, ktoré budú k detskej pokožke prívetivé. Je jedno, či to budú jednorazové plienky alebo látkové. Prírodné materiály nachádzajúce sa v každom type sú citlivej detskej pokožke veľmi prirodzené a zamilujú si ich rovnako mamičky, ako aj naši drobci. Samozrejme, aj pri tej najlepšej starostlivosti sa môže stať (a určite sa aj stane), že sa nevyhneme občasným vyrážkam či zapareninám na jemnej detskej pokožke. Práve z tohto dôvodu musí byť aj kozmetika pre najmenších vyberaná s dôrazom na prírodné zložky bez alergénov, s vyváženým pH a bez syntetických prídavných látok.

Sú veci, ktoré si v živote dokážeme odpustiť a bez ktorých vieme s trochou sebazaprenia normálne fungovať. Prvotné potreby nášho dieťatka by však do tejto skupiny nemali v žiadnom prípade patriť.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.