0

Posvieťme si na svietidlá

svietidláSú praktické, dizajnové a dokážu vniesť do interiéru okrem primárneho svetla tiež istú dávku luxusu. Osvietia pracovný priestor, dodajú intimitu oddychovej zóne a podieľajú sa na celkovom estetickom smerovaní interiéru. A aj keď sa im často nevenuje dostatočná pozornosť, ich deficit v priestore je okamžite citeľný.

Interiérové svietidlá od výmyslu sveta

Naša generácia si už nepamätá časy, keď namiesto lustra izbu osvetľoval len blikajúci oheň sviečky či lampáša. Aj aj keď sa tieto zdroje svetla zachovali až do dnešných čias, treba podotknúť, že už len ako dotvorenie príjemnej či romantickej atmosféry. Naše stropy a steny sú posiate lampami, lustrami a svietidlami najrozličnejších tvarov a materiálov. Niekde  honosné, inde zase účelové, vždy však z cieľom vniesť svetlo tam, kde je tma. Od svojich počiatkov prešli interiérové svietidlá dlhým procesom, v ktorom bol zdokonaľovaný nielen ich dizajn, ale tiež ich funkčná stránka. Tak ako rástli metre štvorcové nášho obytného priestoru, tak rástol aj počet a veľkosť svietidiel v ňom. Súčasné módne trendy jasne hovoria, že čím viac rôznorodejších svietidiel miestnosti doprajeme, tým efektívnejšie ju dokážeme osvietiť. Stačí len vkusne zladiť stropný luster so stojacou lampou či bodovým osvetlením a miestnosť zažiari v plnej kráse.

Plánovanie svietidiel nie je žiadna hračka

Nie každý si dokáže poradiť s funkčným, a zároveň estetickým naplánovaním svojho nového osvetlenia. Vidieť fotku lampy na internete či visieť v obchode niekedy celkom nestačí. A preto okrem showroomov svietidiel ponúkajú špecializovaní predajcovia aj služby navyše. Podľa pôdorysu miestnosti alebo celého obytného priestoru dokážu navrhnúť osvetlenie tak, aby sme si mohli vizualizáciu pozrieť aj z pohodlia domova. Takto má každý zákazník možnosť presvedčiť sa o tom, ako bude jeho vysnívaný luster v skutočnosti vyzerať v konkrétnej miestnosti. Odborníci nám tak dokážu poradiť, aký typ osvetlenia sa pre daný priestor hodí, aké výhody a nevýhody poskytujú jednotlivé typy lámp a aké možnosti sú pre nás najprijateľnejšie. My už sa musíme iba rozhodnúť, koľko svetla je pre nás tak akurát a koľko peňazí chceme a môžeme za dané osvetlenie minúť.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.