0

Pod kvalitný spánok sa podpíše nielen váš matrac, ale aj posteľná bielizeň

posteľMedzi najobľúbenejšie činnosti by mnohí bez debaty zaradili aj spánok, a žiadny div, veď po náročných dňoch si potrebujeme zregenerovať mysle i telá práve nerušeným snením. Ticho, tma a kvalitný matrac sa o to postarajú.

Ako sa nestratiť v ponuke matracov

Vybrať si k posteli vhodný matrac sa môže zdať ako ľahká misia, avšak nedajte sa pomýliť. Treba pritom myslieť na množstvo faktorov, ako je typ roštu (klasický, polohovací, pevný či lamelový), veľkosť lôžka alebo náš zdravotný stav. Vo všeobecnosti platí, že na pevné druhy roštov kladieme mäkšie druhy matracov a na lamelové rošty zasa tvrdšie. Deťom vyberáme matrac výhradne z ponuky detských matracov, aby nedeformovali mäkkú detskú chrbticu a tvorili dostatočne pevný podklad pre telo. Ďalším faktorom pri výbere matraca je jeho schopnosť dobre sa popasovať s vlhkosťou, čo sa pri deťoch alebo starších ľuďoch odkázaných na lôžko veľmi zíde. Ak už matrac na posteli máte a iba si prajete zvýšiť komfort pri spánku, nie je problém si vybrať zo širokej ponuky vrchných matracov, ktoré vylepšia kvalitu starých matracov, príp. poslúžia, keď chcete poskytnúť lôžko hosťom na vašej rozkladacej sedačke. Pri výbere matraca tiež pozor na jeho zloženie – ak matrace obsahujú napr. kokosovú dosku, je nevhodné matrac umiestniť na polohovací rošt, pretože by sa kokosová doska v jeho vnútri poškodila.

Posteľná bielizeň ako čerešnička na torte

Pružinové, taštičkové, penové, zónové, latexové… Je ich množstvo a väčšina z nich je už v súčasnosti dostupná v úprave pre alergikov, to znamená, že sú výnimočne priedušné a schopné zabojovať proti mikroorganizmom vďaka antibakteriálnym vlastnostiam. Nezabúdajte však svoj matrac opatriť chráničom alebo nepremokavou plachtou, ktorá sa postará o jeho dlhšiu životnosť. Samozrejme, niet kvalitného spánku bez kvalitnej posteľnej bielizne, preto dobre zvážte, aký materiál si zvolíte. Za najobľúbenejšie sa stále považujú klasické bavlnené posteľné obliečky, no čoraz častejšie aj krepové či flanelové, ktoré zahrejú najmä v zime. Damašková či saténová posteľná bielizeň pôsobí luxusným dojmom, vylepší dizajn spálne a vydrží roky. Všetko je o pocitoch a o tom, s ktorými materiálmi si vaša pokožka rozumie najlepšie. Pri výbere posteľnej bielizne si premyslite aj jej rozmery, čoraz viac párov si totiž užíva spánok pod spoločnou prikrývkou. Všetko závisí od vašich spánkových zvyklostí.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.