0

Nájsť tie správne interiérové dvere je fuška

Ako zistíte, že ste si dvere do interiéru vybrali dobre? Nebudete z nich vedieť spustiť zrak! Interiérové dvere nekupujeme každú chvíľu, preto ich dizajnu a kvalite venujeme špeciálnu pozornosť.

Interiérové dvere nevyberajte podľa ceny

Dvere zohrávajú v každom interiéri dôležitú úlohu. Izolujú miestnosti pred hlukom, zápachom, svetlom, nízkou alebo naopak vysokou teplotou, ale takisto nás chránia pred zrakmi ostatných. Keďže pre nás dokážu urobiť toto všetko, zaslúžia si byť vyberané s láskou, a nie neochotou. Koľkí pri nákupe interiérových dverí len mávnu rukou – veď sú to len dvere! Lenže tieto dvere budú na pántoch visieť desať a viac rokov. Vy sa na ne budete pozerať a vy ich budete používať. Okrem toho, že budú tvoriť súčasť interiéru, ktorý sa zaiste po rokoch postupne bude meniť, sa budú časom aj opotrebúvať. Je preto len na vás, či sa rozhodnete pre lacnejší variant dverí, zhotovený z menej trvácneho materiálu, alebo drahší, na ktorom sa čas podpíše len minimálne. Vždy je lepšie vymeniť samotné kovanie ako celé dvere. Ak teda stojíte pred tou náročnou úlohou výberu interiérových dverí, riaďte sa srdcom a kvalitou výrobkov.

Interiérové dvere s nápadom

Platí, že interiérové dvere v rámci jedného objektu by mali byť približne rovnaké, aspoň čo sa dekoru týka. Je však jasné, že niekde treba priestor zosvetliť prítomnosťou sklenených výplní, inde zasa treba dvere plné. Tu máte ruku voľnú. Výrazne tmavé interiérové dvere, ktoré sú v kontraste s bledou podlahou či nábytkom, dodajú priestoru luxusné a elegantné črty, dekory dverí, ktoré sú farebne neutrálne, zasa ľahko zapadnú takmer všade. Biele či dubové odtiene sú nadčasové a nič nimi nepokazíte ani teraz, ani o pár rokov. Už si len premyslieť typ kovania, zistiť, či máte dvere ľavé alebo pravé, rozhodnúť sa, či budete meniť aj zárubňu alebo starú zakamuflujete novou, a o chvíľu sa môžete tešiť z dverí, na ktoré bude radosť sa pozerať.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.