0

Máte malú kuchyňu? Vieme ako ju zariadiť!

kuchyňaPoznáte princíp pracovného trojuholníka? Ten sa skladá z troch častí – centrálnych úsekov. Obvykle ide o chladničku, sporák a drez, ktoré sú v kuchyni najčastejšie využívané. Vzdialenosť medzi nimi by preto mala byť optimálna a rovnomerná. To však nie je všetko. Ako je to s nábytkom?

 

Stavte na jednoduchosť, opticky zväčší priestor

Ak vyberáte nábytok, využite silu reflexných alebo lesklých povrchov. Skvelo vám poslúžia sklenené dosky alebo nerezová oceľ. S farbami opatrne! Široká paleta farieb a odtieňov či rôznych povrchov a textúr zbytočne opticky zaplní priestor. Posledné, čo potrebujete je, aby vaša kuchyňa pôsobila prepchato a nezorganizovane.

 

Otvorte“ skrine, otvoríte priestor

Otvorené skrine policového typu dodajú kuchyni vzdušnosť a ľahkosť. Nie je na škodu poobzerať sa ani po závesných systémoch bez skriniek, sú veľmi moderné a vzdušné. Ak však zvolíte uzatvárateľné skrinky, uprednostnite tie, ktoré majú dvierka vyrobené z tvrdeného alebo mliečneho skla.

 

Stôl sa môže vyklápať zo steny

Ak naozaj premýšľate nad každým centimetrom, pouvažujte nad kompaktným jedálenským stolíkom, ktorý vyklopíte zo steny podľa potreby. Stoličky môžu byť taktiež skladacie, aby ste ich kedykoľvek mohli zložiť a odložiť. Alebo, čo by ste povedali na vysoký barový pult, ktorý môže slúžiť aj ako pracovná doska? Neváhajte a poraďte sa o svojich možnostiach s odborníkmi z omega-nabytok.sk.

 

Starostlivo naplánujte úložné priestory

Pre malé kuchyne je nevyhnutné zachovanie voľného priestoru na podlahe, tak, aby kuchyňa mohla dýchať. Úložnými priestormi vybavte skôr steny kuchyne a nebojte sa pri tom využiť každý voľný centimeter. Šikovným riešením sú úložné boxy, ktoré môžu efektívne vyplniť každý roh miestnosti. Perfektným riešením sú tiež rôzne zásuvky, stojany alebo závesné systémy.

 

Zabudované spotrebiče šetria miesto

Máte malú kuchyňu? Nevadí, priestor na kvalitné spotrebiče im nájsť musíte. Ak šetríte miesto, pomôžu vám variabilné a zabudované spotrebiče, ktoré sú súčasťou kuchynskej linky a nezaberajú tak zbytočný priestor. Čo by ste povedali na dômyselné multifunkčné spotrebiče, akými je napríklad mikrovlnná rúra disponujúca vlastnosťami klasickej rúry?

 

4 pravidlá zariaďovania malej kuchyne:

– Dbajte na dostatok úložných priestorov mimo klasických nástenných skriniek, ktoré bývajú súčasťou kuchynskej linky.

– Pri vyberaní úchytov nepodceňujte ich kvalitu a odolnosť, dôležitý je aj spôsob otvárania jednotlivých skriniek.

– Podlaha musí byť voľná a priechodná, dôležitý je aj jej vzor. Uprednostnite jednofarebné, lesklé povrchy.

– Využite silu multifunkčných spotrebičov, nechajte si ich zabudovať priamo do kuchynskej linky.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.