0

Máme doma inteligentnú domácnosť

inteligentná domácnosťAzda všetci sme už počuli o inteligentnej domácnosti. Vďačná téma sci-fi filmov zavítala aj k nám, do našich domovov, firiem či kancelárií. A aj keď to na prvé počutie znie veľmi tajomne, zložito a komplikovane, tieto inteligentné riešenia sú tu práve preto, aby nám život uľahčili a zjednodušili. V skratke povedané – prepracované technológie, ktoré robia mnohé činnosti miesto nás. Kto by nechcel inteligentnú domácnosť?

Nebojme sa nových vecí! Inteligentná domácnosť je pre každého

Väčšina súčasných užívateľov inteligentnej domácnosti si iste pred jej „inštaláciou“ dobre naštudovala všetky podmienky, výhody a možnosti, aké im inteligentná domácnosť môže priniesť. Aj keď to už nie je na trhu žiadna novinka, napriek tomu je to veľký krok pre každú domácnosť či firmu. Nejde ani tak o zložitosť inštalácie, ale skôr o jej začlenenie do našich životov. Predsa len so sebou prináša množstvo zmien v našom bežnom fungovaní, v našich návykoch alebo povinnostiach, ktoré sme doteraz mali. Je to zo začiatku zvláštne, keď zrazu nemusíme myslieť a robiť množstvo základných vecí a úkonov. Avšak na dobré sa ľahko zvyká! Mať pod kontrolou všetky spotrebiče, vypínače či zásuvky, urobiť si virtuálnu prehliadku nášho domu, aj keď sme na míle ďaleko, je veľmi povznášajúce a upokojujúce. A práve o to tu ide – mať kontrolu nad svojím majetkom a z jedného miesta ovládať množstvo prvkov v dome. Také dômyselné a také jednoduché – to je SMART Home.

Čo všetko naša inteligentná domácnosť dokáže?

Vôbec nie je potrebné mať vo svojom dome všetky najnovšie a najmodernejšie riešenia, ktoré inteligentná domácnosť ponúka. Z tejto bohatej palety služieb a možností si každý vyberie len to, čo mu vyhovuje a na čo mu postačuje rozpočet. Základným prvkom je ovládanie svetiel a zásuviek pomocou mobilu, tabletu či počítača, kontrola spotreby, využitie rôznych senzorov /pohybový, teplotný, záplavový/ či inteligentné zámky pre bezpečnosť domova. A tí náročnejší užívatelia dokážu pomocou svojho mobilného telefónu ovládať kúrenie, klimatizáciu, žalúzie či garážovú bránu. Inteligentná domácnosť nám poleje trávnik v stanovenom čase či dokonca ochráni naše okná pred blížiacou sa búrkou alebo vetrom stiahnutím žalúzií.

Je úplne jedno, koľko z toho veľkého balíka možností bude u nás doma. Podstatné je, že nám to výrazne zjednoduší život a ochráni nás a náš majetok. Keď si najbližšie vyložíte nohy na stôl a zistíte, že stačí len prstom pohnúť a všetko fičí, poviete si: To je život!

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.