0

Indukčná varná doska je správna voľba pre tých, ktorí nemajú radi zdĺhavé upratovanie v kuchyni

indukčná varná doskaRenovujete kuchyňu? Okrem parádnych obkladov a svetoznámych značiek spotrebičov či kuchynských štúdií, nezabudnite hlavne na kvalitnú varnú dosku. Práve na nej sa vznikajú „zázraky“, ktorým hovoríme – výborné jedlo.

 

Je to Pani Varná Doska

Indukčná varná doska prináša iba samé výhody. Ak ste sa s ňou doposiaľ nestretli, nech sa páči – zoznámte sa.

Šetrí čas a peniaze. Prečo? Aj keď si pri jej kúpe budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka, nikdy to neoľutujete. Vyskúšali ste si už varenie na plynovej a elektrickej varnej doske a zistili ste, v čom oproti indukčnej zaostávali. Teraz však badáte tie rozdiely.

K plynovej potrebujete samozrejme prívod plynu a navyše hrozí riziko popálenia, požiaru, a tak ďalej. Ináč povedané – kde je oheň, tam sa treba mať vždy na pozore. Preto, aj keď varíte, nikdy neopúšťajte svoje domovy a majte svoje hrnce vždy na očiach. Pri tomto type nemožno nespomenúť zdĺhavé čistenie, ba až drhnutie varných komponentov. Aby varná doska vyzerala vždy ako nová, je potrebné vynaložiť veľmi veľa úsilia, ktoré samozrejme zaberá aj dosť veľa času. A ten si predsa vieme užívať aj lepšie. Čo vy na to?

Na rozdiel od plynovej varnej dosky, tak tá elektrická je už prívetivejšia, čo sa údržby týka. Stačí pretrieť vlhčeným obrúskom a doska je čistá. Jej nevýhodami sú, že jej trvá dlhšie, kým sa poriadne rozohreje a aj naopak – kým celkom vychladne. Hrozí tu riziko popálenia, ak nebudete pozorní. Okrem toho, keďže je elektrická, už z názvu vyplýva, že bude značne „ujedať“ z vašej spotreby energie.

Indukčná varná doska môže všetky ostatné „schovať do vačku“, pretože je veľmi úsporná, nevytvára ani elektromagnetické žiarenie a pracuje skutočne veľmi rýchlo.

 

Indukcia a jej princíp

Indukčná varná doska pracuje na princípe cievky, ktorá zohrieva dno nádoby a celý hrniec – nie varnú dosku. Preto aj keď skončíte s varením a vypnete ju, nehrozí riziko väčšieho popálenia. Vychladne veľmi rýchlo a rovnako rýchlo v nej zohrejete čokoľvek, na čo si pomyslíte. Funkcia regulácie teploty od 0-9 má tú výhodu, že si presne nastavíte silu ohrevu, a preto už nikdy nič nepripálite. Už žiadne zdĺhavé čakanie.

 

Manipuláciu zvládne každý

Nemusíte byť obzvlášť zruční, aby ste zvládli jej obsluhu. Indukčná varná doska sa zapína jedným hlavným gombíkom a s tým sa aj vypína. Okrem toho na displeji nastavíte teplotu tej platne, ktorú práve potrebujete a so symbolmi plus a mínus iba regulujete teplotu. Ďalšou výhodou je, že obsahuje aj detský zámok.

Ak ste počuli o tom, že na indukčnú varnú dosku nemôže ísť každý hrniec, je to pravda. Nemajte z toho stres. Obvykle to zistíte veľmi jednoducho. Priložením magnetu sa presvedčíte, či sú hrniec alebo panvica vhodné na varenie na tejto doske. Pokiaľ sa magnet udrží, je to dobrá správa. V opačnom prípade cievka nedokáže zohrievať nesprávny typ hrnca.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.