0

Dubaj vás nadchne v ktorejkoľvek časti roka

Nie vždy nám ide len o to, aby sme si na dovolenke dopriali exotiku, vykúpali sa v mori a prišli domov s nádherne opálenou pokožkou. Ak milujeme spoznávať cudzie krajiny, potom aj do Dubaja môžeme vycestovať kedykoľvek v roku a odniesť si domov nádherné zážitky.

V Dubaji ste za chvíľu

Letecky cesta do Emirátov skutočne netrvá dlho a rovná sa času, aký by možno prešiel, kým by ste sa autom dostali z jedného kúta Slovenska na druhý. V Dubaji vás čaká príjemná klíma, žiadne extrémne horúčavy, s výnimkou mesiacov júl a august, keď by ste si možno ani netrúfli opustiť klimatizovanú hotelovú izbu. Ak si zapamätáte, že najviac prší v januári a najideálnejšie mesiace na príjemnú letnú dovolenku sú jarné a jesenné, môžete do Dubaja vycestovať prakticky kedykoľvek v roku. Je to destinácia, v ktorej turisti kráčajú s doširoka otvorenými očami. Aj vás tu opantá úžas – či to bude pre zaujímavú mestskú architektúru, alebo zábavné atrakcie, je dobré si výlet do Dubaja vopred naplánovať, pretože ocitnúť sa tu a nevidieť a nezažiť niektoré veci na vlastnej koži, to akoby ste v Dubaji ani neboli.

 

Určite sa nezabudnite odfotiť pri 162-poschodovej budove Burj Khalifa, ktorá je spolu s mrakodrapom Burj Al Arab typickým symbolom Dubaja. Inak by vám ani nemuseli veriť, že ste tu boli. Dubaj však ponúka aj množstvo iných lákadiel. Je na vás, či si ich prezriete sami, alebo si zakúpite zájazd, v ktorom všetky atraktívne miesta Dubaja spoznáte vďaka turistickému sprievodcovi. V Dubaji na vlastné oči uvidíte púšť, ale si tu aj zalyžujete. Tu nič nie je nemožné a veľkí i malí bez rozdielu si tu budú pripadať ako v rozprávke.

 

Kým do Dubaja vyrazíte…

Pred každou cestou do zahraničia je dobré si zistiť základné informácie a zaujímavosti o danej krajine. Pozrime sa preto, na čo sa treba pripraviť pred odletom do Dubaja. Možno vás neprekvapí, že zdravotnú starostlivosť si tu turisti našej krajiny hradia z vlastného vrecka a v plnej výške. Preto ostáva len dúfať, že zdravotnícke služby nebudete musieť využiť. Poteší však, že nebudete musieť absolvovať žiadne povinné očkovanie. Buďte tiež pripravení na to, že voda tu nie je pitná, teda si ju budete musieť kupovať balenú vo fľaškách. A keďže Emiráty sú moslimskou krajinou, odporúča sa dodržiavať miestne zvyky a neobliekať si nič vyzývavé, s výnimkou pobytu pri bazéne či na pláži. Tak už na nič nečakajte a rezervujte si dovolenku v Dubaji čím skôr, aby ste sa mohli popýšiť skvelými zážitkami a fotografiami.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.