0

Dubaj treba jednoducho zažiť

Kedysi bežnému smrteľníkovi nedostupná destinácia dnes ponúka svoj luxus, prepych a extravaganciu každému, kto túži zažiť aspoň pár dní vo svete bohatstva a nekonečných možností. Aj takto by sa dal v skratke charakterizovať úžasný a neopakovateľný Dubaj.

Krajina, v ktorej nie je nič priemerné

Dubaj – druhý najväčší emirát Arabského polostrova, a zároveň jeho najvýznamnejšie turistické centrum. Biele koralové pláže, najluxusnejšie hotely sveta a nádherné tyrkysové more ponúka turistom to najlepšie, čo vôbec môžu od dovolenky očakávať. Krajina, v ktorej  nádherné starobylé mešity ostro kontrastujú s honosnými a extravagantnými stavbami, sa otvára už nielen bohatým obchodníkom, ale chce pohostiť aj nás – bežných ľudí. Nazrieť aspoň na krátky čas do života hriešne bohatých, nechať sa rozmaznávať exkluzívnymi službami v luxusných hoteloch a užívať si príjemné podnebie tejto očarujúcej krajiny je niečo, čomu sa dá len ťažko odolať. Možno práve preto tak rastie popularita dovoleniek v Dubaji aj u nás.

Hotely ako z rozprávky

Stráviť niekoľko dní dovolenky v Dubaji zotrie všetky chmáry bežného života a nabije ho energiou, takou potrebnou do návratu k bežnému životu. No nie je to len nádherné more či skvelé pláže! Hotely v Dubaji ponúkajú svojim návštevníkom toľko luxusu a komfortu, že by sme potrebovali niekoľko mesiacov či rokov, aby sme si vychutnali všetky tie lákavé ponuky. K tým najobľúbenejším nepopierateľne patrí aj hotel Atlantis The Palm v meste Dubaj. Rozprávková ikonická stavba s množstvom vežičiek zdobená ornamentmi je presne tým typom hotela, ktorý celkovú atmosféru v tejto krajine dokáže ešte viac umocniť. Tento luxusný komplex je spojením komfortu a s vlastným aquaparkom, nákupnou pasážou, delfináriom či množstvom reštaurácií a barov prenesie svojich hostí aspoň na malú chvíľu do celkom iného sveta. Sveta, kde zabudneme na starosti, choroby či obavy, a na ktorý si veľmi rýchlo dokážeme zvyknúť. Hotel Atlantis The Palm je však len jeden zo stoviek mnohých hotelov, takže výber je skutočne pestrý a nie ľahký.

Možno sú teraz aj dôležitejšie veci, ako je plánovanie dovolenky. No prečo neurobiť niečo výnimočné pre seba a svojich blízkych aj v tomto čase! Dovolenka v Dubaji je možno drahšia a luxusnejšia, no tých pár dní v tejto čarovnej krajine nám dokáže ponúknuť toľko úžasných zážitkov a skúseností, že sa nebudeme chcieť vrátiť domov.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.