0

Dovolenka z prvej ruky, to je first minute

Čím ťažšie časy žijeme, tým má pre nás oddych hlbší význam. A aj taká bežná rodinná dovolenka tak okrem regenerácie tela a načerpania nových síl ponúka množstvo radostí, nezabudnuteľných okamihov a silných zážitkov, ktoré v nás zostávajú ešte dlho po návrate do bežného života. Svojím spôsobom sú tak akýmsi virtuálnym prístavom vo chvíľach, keď klesáme vyčerpaním a únavou.

Jedna destinácia krajšia ako druhá… Ktorú si len vybrať?

Výber dovolenky môže niekedy naozaj potrápiť. Z ponuky cestovných kancelárií na nás žmurká toľko úžasných destinácií, prírodných scenérií a kultúrnych či spoločensky zaujímavých miest, že vybrať si je skutočne oriešok. A tak v časoch, keď aj cestovanie nemusí byť vždy samozrejmosťou, skúsme na dovolenku hľadieť cez naše pocity, túžby. Ponuka first minute dovoleniek je svojou paletou, zameraním a cenami jedinečnou príležitosťou, ako si splniť tajné sny. A ak sme doteraz váhali pozrieť sa ďalej ako za rodné kopce, práve teraz nastal ten správny čas. Veď sú aj iné moria a oceány, ktoré sú možno ďalej, ale ponoriť sa do ich priezračnej vody by iste stálo za tých pár hodín navyše v lietadle či autobuse. Stojí za to upraviť trochu svoje kritériá a vybrať si to, čo uspokojí našu zvedavosť, naše sny. Vzdialenosť či cenu neklaďme pri výbere dovolenky na popredné priečky.

Zabudnime na dovolenkový štandard! Zaslúžime si oveľa viac

Cestovanie je povznášajúce, a ak si zvolíme ten správny smer, obohatí nás okrem množstva zážitkov tiež vnútorným pokojom a spokojnosťou. Množstvo fotografií tak bude len akýmsi podmazom toho, čo v nás v skutočnosti dovolenka a cestovanie zanechali. A hoci sa často zdá, že okolnosti nám nie sú vždy naklonené, práve teraz je čas využiť aktuálnu ponuku first minute dovoleniek a vybrať si niečo, po čom naše srdce piští už veľmi dlho. Je jedno, či to bude z portfólia poznávacích zájazdov alebo z ponuky dovoleniek výlučne oddychových. Krásne zážitky síce môžeme zažiť na akomkoľvek mieste, no prečo aspoň raz v živote nevykročiť z vlastného tieňa do zóny, ktorá je pre nás veľkou neznámou? Veď svet je predsa jedna obrovská a prenádherná destinácia!

Niekoľko dovolenkových dní znamená pre pracujúceho a vyťaženého človeka naozaj veľa. Je to reset od každodenných problémov a starostí a takto odľahčená myseľ dokáže vstrebávať každý jeden okamih oveľa intenzívnejšie a precítenejšie. A čím ambicióznejšie budú naše dovolenkové plány, tým jednoduchšie sa po zvyšok roka preplavíme množstvom problémov, stresových situácií a náročných pracovných povinností.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.