0

Dokážu to aj vaše interiérové svietidlá?

obývačkaČo by boli naše domovy bez ligotu lámp, lampičiek, lustrov či bodových svetiel? Aj ten najdokonalejší dizajn by zanikol bez vkusného a účelového osvetlenia. Interiérové svietidlá podliehajú módnym trendom rovnako ako nábytok či doplnky. Je preto dosť možné, že výber toho vhodného pre ich pestrosť a množstvo variantov dá niekedy poriadne zabrať. Avšak výsledný efekt vždy stojí za to!

Podľa čoho vyberať  interiérové svietidlá?

Mohlo by sa zdať, že z takej širokej škály svietidiel nie je problém vybrať to správne. Avšak pozor! Množstvo druhov, materiálov a prevedení dokáže naše priority riadne zamiešať a neraz sa stáva, že si domov odnášame interiérové svietidlo, ktoré vlastne ani nepotrebujeme.

Výber toho správneho svietidla nikdy netreba uponáhľať, pretože bezhlavým nákupom želaný efekt nemusíme vždy dosiahnuť. Taktiež treba zvážiť aj to, akým spôsobom budeme miestnosť, kam lampa pôjde, využívať. Pretože svietidlá síce naše domovy presvetlia a rozžiaria, ale v prvom rade musia vytvoriť tú správnu atmosféru, ktorá sa od nich očakáva. A tu jedným typom osvetlenia dosiahneme len ťažko. Kombináciou viacerých rôznych svietidiel však bude každá miestnosť nielen funkčná, ale aj pohodová a štýlová. A práve to je náš prvoradý cieľ!

Závesné či nástenné interiérové svietidlo?

Závesné svietidlá v poslednom čase tvoria okrem primárneho zdroja svetla v miestnosti aj akýsi dekoračný prvok. Hlavne vo väčších miestnostiach či v miestnostiach s vysokými stropmi pôsobia priam majestátne. Dodávajú im eleganciu a pútajú pohľady ako domácich, tak aj hostí. No napriek dostatku svetla málokedy dokážu osvetliť každý kút v miestnosti alebo ten správny detail na stene. V kombinácii s nástennými svetlami však dodajú každému zákutiu izby patričnú hĺbku a sviežosť. Ani jedno z nich by samo osebe nepôsobilo zaujímavo, avšak spoločne sa postarajú o to, aby bol náš domov útulný a funkčný zároveň.

A ak by sme chceli miestnosť presvetliť do dokonalosti, použitím stojanovej lampy máme vyhraté. Jej začlenením do interiéru dokážeme vyčarovať často tú najromantickejšiu atmosféru pre spoločné chvíle s rodinou či na čítanie dobrej knižky. Správne zladené interiérové svietidlá majú moc urobiť z našich miestností oázu pokoja a vniesť do nich ten sladký pocit domova, po ktorom tak všetci túžime.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.