0

Čo by nemalo poľovníkovi pri práci v teréne chýbať?

Byť poľovníkom nie je len práca, ale mnoho ľudí to vníma aj ako poslanie. Poľovníci sa starajú o revíry, sledujú množstvo zveri a v prípade jej premnoženia tieto čísla regulujú. Majú na starosť aj choré jedince, ale aj ochranu polí či plodín. V zimnom období prikrmujú lesnú zver. Samotná práca je naozaj zodpovedná a náročná, a preto potrebujú špeciálne vybavenie. Čo by mal mať každý poľovník, aby mu v teréne nič nechýbalo?

Nočné videnie

 Lesná zver nie je aktívna len počas dňa. Preto, ak si chce poľovník robiť svoju prácu poctivo, musí mať dobré vybavenie aj na prácu v noci. S kvalitným nočným videním môžu poľovníci vidieť vzdialené objekty aj počas noci. V súčasnosti je k dispozícii už aj digitálne nočné videnie, no klasické nočné videnie je ešte stále využívané. A ako ho využiť? Môžete ho využívať pri pozorovaní z ruky, ale aj zo statívu alebo ho môžete pripevniť na puškohľad. Každému poľovníkovi vyhovuje niečo iné, preto je k dispozícii monokulárne, binokulárne ale aj digitálne nočné videnie.

Termovízna optika

Je nevyhnutnou pomôckou pri love a mnohí poľovníci si bez nej nevedia predstaviť vyhľadávanie nebezpečnej zveri po zasiahnutí. Termovízna optika Liemke zabezpečí, že budete mať oči ako rys – vaše oči budú šesťkrát citlivejšie na svetlo ako bežne. Termovízia vám zabezpečí veľké zorné pole, gigantický rozsah a brilantný obraz. Rovnako ako pri nočnom videní, aj v tomto prípade si môžete vybrať z monokulárnej aj binokulárnej verzie.

Ak chcete pracovať ako poľovník, nezabúdajte na investíciu do kvalitných poľovníckych potrieb ako termovízia a nočné videnie, inak by bolo nemožné túto prácu vykonávať. Zároveň odporúčame sa poobzerať po kvalitnom automobile s bočnými nášľapmi.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.