0

Máte rada perly? Sú symbolom lásky a čistoty

perlyPochádzajú z morí okolo Japonska, Číny, Vietnamu a Tahiti, ale existujú aj sladkovodné perly, ktoré produkuje perlorodka riečna. Každá je iná a originálna. Perlové šperky sú známkou luxusu a elegancie. Pristanú každej žene.

 

Iba pre skutočné dámy

Dámou sa nenarodíte, dámou sa počas svojho života stávate. Práve šperky z perál dokážu ešte viac podčiarknuť ženskosť a eleganciu. Vdýchnu vznešenosť každej žene, ktorá túži po obdive. Nie sú určené len na výnimočné príležitosti, veď pôvabne sa cítiť môžete kedykoľvek. Čo na tom, že máte na sebe džínsy? S bielou blúzkou a sexi lodičkami budú vaše perlové šperky vyzerať dokonale.

Perly podľa hinduistov ochraňujú manželské vzťahy a podnecujú vernosť

Posilňujú milostné vzťahy a urýchľujú zákony karmy – aj to by ste sa dočítali v hinduistických knihách o perlách. Isté je iba to, že patria k darom prírody. Kým vznikne jedna perla, trvá to aj niekoľko rokov. Sú veľmi vzácne. Tie čierne sú podľa Číňanov symbolom múdrosti. Vnášajú do života bohatstvo a šťastie. Odvary z perál zvykli piť ako elixír mladosti. Verili, že vďaka nim budú vyzerať mlado a budú plní síl a vášní.

Sú iné

Na rozdiel od ostatných drahokamov či polodrahokamov, z perál nesála chlad. Sú iné. Najvzácnejšie nie sú tie biele, ako by sme si možno mysleli. O kvalite rozhoduje ich tvar, hmotnosť a farba. Platí, že čím je tmavšia a farebnejšia, tým je vzácnejšia. Tzv. „pávie pero“ je čierna perla pochádzajúca z Tahiti, ktorá sa považuje za najväčší skvost medzi týmito pôvabnými malými guličkami.

Perly sú nadčasové

Nečakajte na príležitosť – perlové náušnice, prívesky a náhrdelníky si môžete skombinovať s oblečením kedykoľvek. Perly k ženám jednoducho patria a nerozhoduje pritom ani vek.

Pokiaľ rady kombinujete, dbajte o to, aby ste to neprehnali. K perlám sa výborne hodia diamanty. Ku krémovým odtieňom pasuje žlté zlato, k bielym zas biele zlato. Tipnite si, ktoré zlato sa bude najviac hodiť k tým ružovým?

Keďže perly sú „živé“ prírodné klenoty, ich uschovávanie je celkom zaujímavé. Aby vám vydržali čo najdlhšie krásne lesklé, mali by ste umiestniť do vitríny s perlami aj nádobku s vodou, z ktorej budú čerpať vlhkosť. Tú samozrejme čerpajú aj z ľudského tela. Zaujímavé, že?

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.