0

Dobrovoľne single

Máte aj vy vo svojom okolí niekoho, kto odmieta záväzky a partnerské vzťahy? Nie je tu reč o feministkách, ani o dobrovoľných samaritánoch.Máte aj vy vo svojom okolí niekoho, kto odmieta záväzky a partnerské vzťahy? Nie je tu reč o feministkách, ani o dobrovoľných samaritánoch. Byť single je stále populárnejšie a vzťah „so sebou samým“ ponúka množstvo výhod.

 

Sám sebe pán

Byť single znamená podriaďovať sa iba sebe samému a svojim predstavám. Byť sám sebe pán. Čo sa nám na tom tak páči? Jednoznačne pestrosť a neobyčajnosť. Sloboda, o akej väčšina ľudí môže iba snívať. Tí, ktorí hovoria a diktujú, ako má život vyzerať a čo všetko treba do určitého veku splniť, zrejme nemajú ani poňatia o tom, v čom sa ukrýva naozajstné šťastie. Šťastie prežívame vtedy, ak konáme veci podľa seba a nenecháme si diktovať sled udalostí podľa vopred predpísaných tabuliek.

Spoločník áno, dlhodobý a vážny partner nie

Tí, ktorí spoznali čaro byť single si uvedomili, že je fajn mať dobrého spoločníka na dlhé chvíle alebo dôverníka na vážne debaty, avšak predsa si vystačia sami. Či už finančne alebo po akejkoľvek inej stránke. Úplne prirodzene a s ľahkosťou sa sami predierajú životom. Majú prácu, ktorá ich napĺňa a obvykle aj svoje voľné chvíle trávia tak ako najlepšie vedia. Venujú sa svojím záujmom a záľubám. Navštevujú svojich blízkych a priateľov a vedia si dopriať, po čom ich srdce túži.

Nič si nemusia odoprieť

Či už skončili single po nepodarenom manželstve alebo po dlhoročnom vzťahu, úplne sami alebo s deťmi, takýto ľudia poznajú svoju hodnotu. Nemusia si odoprieť víkendový úlet a následne sa obhajovať. Nepotrebujú nikomu nič vysvetľovať. Sú suverénni a milujú dobrodružstvo. Majú radi svoj súkromný svet, do ktorého pozvú iba pár ľudí. Málokto môže nazrieť do ich tajomstiev. Práve to ich robí takými výnimočnými a žiadanými. Sú výzvou pre všetkých, ktorí si chcú niečo dokázať. Ak ste radi single, máte sa radi takí, akí ste. Nie ste zlí. Skratka sa neradi o niečo delíte. Záväzky nie sú nič pre vás  a všetko vám ide ľahšie osamote.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.