0

Posilnite svoju imunitu počas jesene. Šípkový čaj je na to odborník

šípkyHovorí sa, že v zime budeme mať imunitu podľa toho, koľko ovocia a zeleniny sme skonzumovali počas leta. Niektorí sa vrhajú na tieto zdravé plody až v zime, kedy je už neskoro. Zlatou strednou cestou je – posnažiť sa na jeseň „dohnať“ všetko zameškané.

 

Ak nemáte radi ovocie a zeleninu

Nie všetci obľubujú dary prírody v podobe sladučkého ovocia a chutnej zeleniny. Našťastie ešte nič nie je stratené, pretože stále sú tu pre nás bylinky a ostatné „bonbóniky“, z ktorých sa dá doslova čarovať. Čaje, tinktúry, ale hlavne dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a vyvážená strava je to, čo v dnešnej hektickej dobe potrebujeme, keďže stres je všade navôkol. Nuž a šípky pozná asi každý.

Výnimočné šípky pre výnimočných ľudí

Kto by ich nepoznal? Bobuľky vajcovitého tvaru, typické svojou farbou a okrasnou funkciou. Sú plné vitamínov vo vedení C a nezaostávajú vitamíny skupiny B, P, železo a vápnik. Šípky ochraňujú bunky v tele, podporujú našu imunitu a mnohým veľmi chutia. Najlepší šípkový čaj je ten s medom a s citrónom. Trápi vás akné? Možno ste netušili, že vďaka čajovému nápoju zo šípok ľahšie vyliečite kožný zápal, pretože aj vaše črevá sa prečistia a celkovo sa s ním upraví trávenie.

Pite šípkový čaj a rýchlejšie schudnete

Je dokázané, že šípky napomáhajú aj pri liečbe močových ciest a pri problémoch s pečeňou. Majú schopnosť detoxikovať organizmus bez toho, aby ste sa museli trápiť rôznymi diétami. Práve preto sa vám podarí aj rýchlejšie schudnúť. Nie je to však jediná dobrá správa. Ak sa najbližšie budet7 cítiť unavení a „pod psa“, pár dúškov teplého šípkového čajíka vám dodá energiu, vitalitu a upraví vašu náladu.

Ak si ich chcete ísť nazbierať do prírody, najvhodnejší čas je práve v septembri a októbri, kedy obsahujú najviac vitamínu C. Plody sa následne sušia a skladujú na suchom mieste.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.