0

Nepríjemná bolesť pri opuchnutých lýtkach

bolesť nôhNestretávajú sa s tým len tehotné a staršie ženy, ale aj ľudia, ktorí sú dlhodobo na nohách. Dolné končatiny sú preťažované a následne začnú „protestovať“. Lýtka sú bolestivé, napuchnuté a citlivé na každý pohyb i dotyk.

 

Kým si zvyknú…

Poznáte to. Nastúpite do nového zamestnania a zrazu čelíte „problému“ ostať na nohách osem až dvanásť hodín iba s minimálnymi prestávkami. Takýto diskomfort je záťaž, na ktorú sa ale dá časom zvyknúť. Prvé dni sú obrovskou skúškou ako na psychiku, tak i na kondičku. Takže, aby toho nebolo málo, k únave sa pridá aj tento nepríjemný problém – opuchnuté lýtka a nohy.

 

Prejavujú sa bolesťami a opuchmi

Najprv máte pocit, akoby ste čelili svalovej horúčke a príliš tomu nevenujete pozornosť. Keď sa to opakuje deň čo deň a bolesti sú stále neznesiteľnejšie, nastáva čas vyriešiť to. Zdravie je predsa prvoradé. Práca sa síce sama nevykoná, ale existujú riešenia, ako to zvládnuť.

 

Čo to spôsobuje?

Záťaž, pridlhé státie, sedenie, dlhá chôdza, športové aktivity, ale aj vysoké teploty. Aby toho nebolo málo, opuchy nôh bývajú prvým upozornením nášho tela, že niečo nie je v poriadku. Môže sa ozývať naše srdce, hladina cukru v krvi, vysoký krvný tlak, ale aj choré obličky či pečeň. Toto začína znieť naozaj vážne. Ak sa obávate o svoje zdravie, neodkladajte návštevu lekára. Krvné testy a vzorky moču zistia príčinu okamžite.

 

Zmierňujeme masážou, čajmi, bylinkami

Nezabúdajme tiež na správnu pracovnú obuv, ktorá zabezpečí komfort a pohodlie pre naše nohy. Nemusí byť ortopedická, hlavne, aby prirodzene sadla a nespôsobovala problémy navyše. Často si totiž neuvedomujeme, že my sme tí, ktorí sa prispôsobujú a to nie je správne.

Opuchnuté lýtka masírujeme bylinkovými prípravkami, výborná je levanduľa, repík alebo alpa a pomôcť nám môžu aj žihľavový a púpavový čaj, ktorý pôsobí protizápalovo. Vždy, keď sa dá, vyložte si nohy na úroveň srdca a prijímajte dostatok tekutín.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.