0

Hlavne nepanikárme

koronavírusNajsledovanejšia téma týchto dní je koronavírus. Jedná sa o druh chrípky, ktorá je agresívnejšia ako tá bežná, pretože okrem klasických príznakov môže starším a chorým ľuďom dokonca spôsobiť smrť. Vysoké horúčky, následný zápal pľúc a problémy s dýchacími cestami sú kľúčové pre našu paniku a stres z prípadného nakazenia sa týmto vírusom.

 

Už aj na Slovensku

Koronavírus „zavítal“ aj do našich končín. Hoci nás vláda presviedča, že tu máme všetko pod kontrolou a neustále sprísňuje opatrenia týkajúce sa bezpečnosti, počet infikovaných denne narastie približne o desať ľudí. Bez akéhokoľvek zľahčenia témy si treba konečne uvedomiť, že koronavírus je chrípka, ktorá sa dá vyliečiť, ibaže potrebuje byť podchytená včas. Od tej bežnej sa líši tým, že napáda väčšie počty ľudí. Platí však, že osoby s dobrou imunitou a vitálnym zdravím by pred týmto typom epidémie mali byť ochránené.

Médiá nás neplašia, oni len informujú

Mnohí sú z celej situácie vo svete takí frustrovaní, že správy automaticky vypínajú. Médiá iba informujú o nových prípadoch a radia nám, ako v tieto dni treba postupovať. Určite nám nechcú zle. Ak už máte podobných zlých správ dosť, je čas „preladiť sa“. Zapnite si svoju obľúbenú hudbu a sledujte zábavné komédie, ktoré vám vylepšia náladu. Šťastní ľudia sú totiž zdraví, pretože aj ich imunita sa automaticky zvyšuje. Zdravý človek vibruje na frekvencii 70 až 90 MHz. Choroby nás začnú napádať automaticky vtedy, keď začneme pod túto úroveň klesať. Je iba na nás, ako sa psychicky nastavíme.

Obrovské zmeny

Je veľmi nepríjemné sledovať naše prázdne mestá a dedinky. Ľudia sa boja a majú rešpekt. Detské ihriská sú oblepené policajnými páskami a na istý čas sa musíme od seba všetci izolovať. Ostáva nám iba jediné – akceptovať a prijať túto životnú situáciu. Čokoľvek nastane, majme stále na pamäti, že všetko sa deje iba v prospech ľudstva. Možno budeme na tom istú dobu finančne horšie, ale radujme sa z dobrého zdravia. Venujme sa práve teraz tým, ktorých máme najradšej a tiež aj sebe samým. Nastal čas opäť sa spojiť s našou prírodou. Čas, kedy sa musíme pokoriť a začať ďakovať za všetko, čo nám je poskytnuté, ale tiež aj prosiť o odpustenie.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.