0

Cvičíte? Na tieto 3 doplnky výživy by ste nemali nikdy zabúdať.

ID-100395427Pravidelne cvičiť a starať sa o svoje telo je mimoriadne dôležité. Vypracované bruško, pevný zadok a alebo v prípade mužov tehličky na brušku, bicepsy, tricepsy a pevný chrbát. V podstate je to jedno. Nech je náš cieľ akýkoľvek, nikdy by sme nemali zabúdať na správnu výživu vo forme toho, čo jeme a pijeme.

Kolagén

Často sa zabúda na kosti, ktoré sú pri pravidelnom cvičení a posilňovaní opotrebúvané. Možno ste už počuli o tom, že kolagén sa v ľudskom tele samovoľne vytvára do 25 roku života. V podstate je to pravda. Ak teda pravidelne cvičíte ,nezabúdajte na prísun kolagénu, či už vo forme tabliet alebo nápojov, ktoré dnes nájdete skoro vo všetkých lekárňach, ale aj známych drogériách.

Bielkoviny

Bielkoviny sú mimoriadne dôležité z hľadiska tvorby svalov a svalovej hmoty. Mali by ste sa preto poradiť s vašim  lekárom alebo človekom, ktorý sa v cvičení vyzná a poradiť sa s nimi o tom, aké je ideálne množstvo prísunu bielkovín, ideálne pre vás.

Multivitamíny

Zabúdať by ste nemali ani na multivitamíny. Tie sú dôležité tak ako pre mužov aj pre ženy. Obsahujú veľké množstvo minerálnych látok a vitamínov prospešných pre vašu imunitu, správne fungovanie metabolizmu a takisto látok, ktoré vás  pri pravidelnom užívaní povzbudia a nakopnú.

Pri výbere vitamínov stavte na kvalitu a vyberajte produkty, ktoré sú overené.  Okrem vitamínov a minerálnych látok, dbajte takisto na neustály prísun tekutín vo forme čistej vody alebo nesladených džúsov a nápojov.

Napísala: Lucia

FOTO: freedigitalphotos.net

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.