0

Ak ste raz mali herpes, už sa ho nezbavíte

herpes simplexHerpes je vírusové ochorenie, ktoré sa vyskytuje najmä u ľudí, ktorí majú zvýšený nápor stresu, únavy a s tým spojenú zníženú imunitu. Kto ho ešte nemal, možno ho mať nikdy ani nebude, ale ak ste už herpes prekonali, viac sa ho nezbavíte.

 

Objaví sa zakaždým, keď vás začne zrádzať zdravie

Najskôr vás iba svrbí okolie pier a potom si zrazu všimnete malé pľuzgieriky. Za iných okolností by ste im nepripisovali žiadny význam, avšak keď popraskajú a vytvorí sa z nich neestetická chrasta, ktorá bolí, začnete hútať nad problémom. Takáto okrasa na pere alebo na brade veru nie je nič moc. Priťahuje pohľady ľudí a spôsobuje údiv, možno i znechutenie. Prečo vzniká herpes a čo ho spôsobuje?

Niekedy možno skúšky v škole alebo zmena rodinnej situácie, nápor stresu, problémov alebo obyčajná chrípka či prechladnutie. To všetko sú hlavné „postavy“ v príbehu, ktorý nikto nechce dobrovoľne zažiť. Ak sa už objaví, nestrácajte svoju dobrú náladu. Ľahko sa ho zbavíte. Herpes sa však zvykne objavovať pravidelne.

Niekedy ho spôsobí slnko, inokedy alergia

Nielen stres a znížená imunita, ale napríklad aj alergie na rôzne druhy potravín alebo úpal môžu spôsobiť, že sa nepríjemný herpes na perách objaví. Hoci je to vírusové ochorenie, existujú dva tábory odborníkov, ktorí majú rozdielne tvrdenia. Jedni zdieľajú názor, že herpes je infekčný. Tí druhí vyhlasujú, že sa neprenáša na druhé osoby a teda sa môžete pokojne pobozkať alebo napiť zo spoločného pohára. Isté však je, že herpes neslobodno chytať, ani nasilu stláčať či praskať. V opačnom prípade si koledujete o bakteriálnu infekciu a hojenie sa predĺži o viac dní. Z bežných 10 na celý mesiac, dokonca niekedy aj viac.

Výborné sú nenápadné náplaste

Ak sa u vás vyskytne opar alebo herpes, nie je nič jednoduchšie ako zájsť do najbližšej lekárne a vypýtať si prípravok špeciálne pre tento druh ochorenia. Ak medikamentom príliš neveríte, postačia vám aj studené obklady. Jedna babská rada hovorí, že tymiánové odvary sú tiež účinný spôsob, ako sa herpesu zbaviť rýchlejšie a bezbolestnejšie.

FOTO: google.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.