0

Investovať do kvalitných pneumatík sa oplatí

Prichádza leto a nás už viac nebaví sedieť doma. Sme pripravení uloviť si nové zážitky, získať nové kontakty, vycestovať na miesta, kam nás to už dlho ťahá. Jazdíme však bezpečne, na kvalitných letných pneumatikách.

Ide leto, skontrolujte svoje pneumatiky

Ešte stále ste neprezuli? Niet na čo čakať, počasie vonku nám stále viac pripomína to letné, a keď si odmyslíme daždivé dni, skutočne si môžeme začať užívať výlety s rodinou a priateľmi. Doma sme boli už dlho a za ten čas sme mali možnosť toho naplánovať veľa. Jeden víkend do hôr na chatu, ďalší navštíviť kultúrne pamiatky, vyraziť si do divadla či na koncert či do obľúbeného akvaparku… Aby sme však do cieľa prišli celí a neutrpeli ani naše vozidlá, k tomu potrebujeme nielen šťastie a dobré šoférske zručnosti, ale takisto spoľahlivé auto, o pneumatikách nehovoriac. Ak ste si preto ešte neprezuli alebo ste zistili, že dezén starých letných pneumatík je už opotrebovaný, neváhajte a pustite sa do prieskumu trhu. Za tie mesiace pribudlo na trh s letnými pneumatikami množstvo nováčikov, je dobré si o nich čo-to naštudovať alebo si nechať poradiť od odborníkov.

Nemusíte byť cestný kráľ, stačia vám dobré pneumatiky

Nie vždy sa nám podarí dobre zabrzdiť pri semaforoch či elegantne vytočiť zákrutu, nehovoriac o našich schopnostiach parkovať alebo cúvať, avšak dobré pneumatiky majú tú schopnosť podržať nás, keď ide do tuhého. Naše auto síce nedostane zázračne krídla a nevytiahne nás z kaše, avšak odolá šmyku či prudkým zabrzdeniam oveľa lepšie ako na gumách so zodratým dezénom. Okrem iného je jazda na poškodených pneumatikách akurát na pokutu a v prípade vzniku dopravnej nehody vám nikto nič nepreplatí. Keď si to teda zrátame, nie je nič výhodnejšie ako investovať do kvalitných pneumatík, s ktorými uhráme aj to, ak sa nám náhodou nejaký šoférsky kúsok nepodarí tak, ako sme si želali. Pneumatiky na osobné autá či SUV, na zimné i letné obdobie, ale aj celoročné varianty, sa dajú výhodne nakúpiť na stránkach Pneueshop.sk.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.