0

Internet a televízia v lákavých balíčkoch

V dnešnej dobe už snáď nedokážeme nájsť domácnosť bez televízie či internetu. Televízory sa stali dominantou obývačky a internet každodenne využívanou komoditou. Ľudia pri sťahovaní zisťujú dostupnosť siete, aby bol nový dom plne funkčný a prispôsobený dobe. Noví nájomcovia bytov sa pýtajú, či je internet v cene mesačného nájomného. Že nie?

Chyba. Áno, určite si ho doplatíme. Bez internetu totiž priemerný pracujúci človek už fungovať nedokáže. A čo tak vyštudovať vysokú školu bez pripojenia na sieť? Priam nemožné! Veď už pri zasielaní prihlášok je potrebné vyplniť elektronický profil. Do práce je nutné posielať denne niekoľko mailov. A čo ten nový recept na šťavnaté steaky? Riešením ostáva stále internet. Ľudia si naň zvykli, stačí si len vybrať z najrôznejších ponúk a vedieť sa v nich zorientovať.

To správne riešenie pre vás

Prvým krokom k správnemu výberu televízie či internetu je ujasniť si, čo od služby očakávame a na čo ju plánujeme využiť. Mnoho ľudí totiž potrebuje internet pre svoju bežnú dennú existenciu. Ráno si skontrolujú cestovný poriadok, pri raňajkách odošlú niekoľko mailov, cestou do práce komunikujú s rodinou či priateľmi, cez deň sú z práce pripojení nepretržite, no a doma si radi večer pozrú online dobrý seriál. Takýto spotrebiteľ potrebuje niečo úplne iné ako mamička na materskej dovolenke, ktorá väčšinou využíva internet na komunikáciu s okolím a v televízii jej bežia len detské programy, keďže ostatné jej ratolesť nepovoľuje. 

Rovnako tak babička z Trenčína, ktorá pozerá každé ráno rovnaký program, večer hlavné správy a následne romantickú telenovelu, nebude potrebovať 50 rôznych programov, ktoré nevyužije. Mladý človek zase uprednostňuje športové kanály či cestopisy a neobmedzený internet s vysokou rýchlosťou. Dôležitým parametrom je, samozrejme, pre väčšinu spotrebiteľov cena. Avšak pre mnohých ľudí sú dôležitejšími ukazovateľmi rýchlosť či kvalita obrazu. Zorientovať sa v ponukách jednotlivých operátorov môže byť náročné, no v dnešnej dobe sa väčšina z nich snaží najmä o prehľadnosť a svoje ponuky kompletizujú do zvýhodnených balíčkov, ktoré sa tešia veľkej obľube. Potrebujete však naozaj všetko, čo sa v balíčku nachádza?  Niektoré ponuky si dokážete nakombinovať priamo vy, avšak väčšina balíčkov je zložená tak, aby zaujali každú vekovú kategóriu a takisto stupne využitia.

Balíček či oddelené služby?

Všetko záleží od rovnakej podmienky. A to od spotrebiteľa. Ak využívate doma televíziu, s ktorou ste spokojní a prajete si zakúpiť aj internetové služby, ktoré nie sú v balíčkovej ponuke, potom je pre vás výhodné zakúpenie samostatnej internetovej služby. Rovnako je táto voľba pre vás vhodná, ak vopred viete, že televízne programy nesledujete a vystačíte si s online prenosmi obľúbených zápasov či stiahnutými seriálmi a filmami. Avšak aj v ponuke internetu natrafíte na spletitú sieť najrôznejších ponúk. Jednotlivé možnosti sa od seba odlišujú najmä veľkosťou dátového obmedzenia a najmä rýchlosťou. Taktiež si môžete vybrať medzi optickým, LTE alebo DSL pripojením. Každé z nich má svoje výhody, záleží už len na výbere užívateľa. Dôležitým parametrom však môže byť aj miesto zriadenia internetu, nakoľko rôzne typy siete nepokrývajú všetky oblasti na Slovensku. Môže sa tak stať, že internet, ktorý by vám vyhovoval, vám nemôže byť zriadený, nakoľko vybraný operátor nemá v mieste vášho bydliska sieťové pokrytie.

Podobná situácia je aj pri samostatnej televízii. Samostatné zriadenie tejto služby je vhodné napríklad pre seniorov, ktorí internet nevyužívajú vôbec a radšej si zapnú obľúbené programy. Aj tu si však môžete zvoliť veľkosť využívanej služby v podobe počtu programov. Samozrejme, čím vyšší počet programov, tým je vyššia aj cena služby. Tá závisí aj od druhu televízie. Rovnako ako pri internete, aj tu máme niekoľkých riešení. Či už ide o digitálnu televíziu alebo káblovú, platí rovnaké pravidlo, a tým sú vaše požiadavky a možnosti zapojenia.

Najvýhodnejšou ponukou však ostávajú kombinované balíčky. Tie sa tešia obľube najmä vďaka svojim cenovým výhodám a taktiež rozmanitosti výberu. Vybrať si môžete z najrôznejšie nakombinovaných ponúk. Či by ste si už priali obrovský balík s neobmedzeným množstvom dát, najvyššou rýchlosťou a päťdesiatimi športovými kanálmi, alebo sa plne uspokojíte so základnou ponukou, určite nájdete kombináciu vhodnú pre seba. Balíčky taktiež disponujú výhodnou zľavou v podobe nízkeho zriaďovacieho poplatku. Ten sa pri samostatnom zriaďovaní služby totiž pohybuje vo vyšších číslach, ktoré sa odvíjajú od dĺžky viazanosti. Veľkosti balíčkov vytvárajú operátori na základe zákazníkmi najžiadanejších služieb a vy ich môžete čerpať s najlepšou cenovou ponukou. Ak teda aj rozmýšľate o zriadení novej televízie u vašich starých rodičov, ktorí sa internetu vyhýbajú oblúkom, skúste im vysvetliť, že aj táto služba má svoje výhody. Veď vnúčatá sa vždy radi na návšteve pripoja k voľnej sieti a ušetria svoje mobilné dáta.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.