0

Trendové svietidlá u vás doma

Podliehate módnym trendom alebo radšej ostávate svojskí a nadčasoví? Aj v oblasti interiérového dizajnu sa prejavuje naša osobnosť, preto by sme mali dbať na to, aby všetky prvky dokonale ladili a odzrkadľovali náš dobrý vkus. Nejde pritom len o nábytok, ale aj o spotrebiče či osvetlenie. Toto všetko vytvára náš domov a atmosféru v ňom.

Od podlahy až k lampám

Stále niečo vymýšľame, prezeráme si nápady a inšpirácie na internete a usilujeme sa, aby to aj u nás doma vyzeralo ako na stránkach módnych časopisov. Dôležité však nie je to, ako to bude vyzerať, ale ako sa doma budeme cítiť. Najväčšiu moc nad našimi náladami má práve svetlo v priestore, to prirodzené alebo umelé. Určite máte doma svoje obľúbené miestnosti, v ktorých radi trávite svoj čas. Pravdepodobne sa v nich cítite dobre práve preto, že do nich prúdi dostatok prirodzeného svetla. Slnko dokáže s našimi pocitmi spraviť divy, nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o lekárovi. A tam, kde prirodzené svetlo stráca na intenzite, musia byť na pomoci práve vhodne zvolené svietidlá. Než sa teda pustíte do dizajnovania a začnete premýšľať o rozmiestnení nábytku či type podlahy, zamyslite sa nad umiestnením svietidiel či nad ich druhmi. Sú miestnosti, ktoré si pýtajú umelého svetla viac. Doplnkové svietidlá si však s touto úlohou hravo poradia. Doplňte stropné svietidlo stojanovým alebo nástenným, strategicky ho umiestnite a tešte sa z dokonalej atmosféry.

Svietidlá si treba pozrieť naživo

Tak ako pri kúpe nového auta, postele či sedacej súpravy radi stavíme na istotu a radšej si ich chodíme osobne odskúšať, podobne by sme mali konať aj pri výbere interiérových svietidiel. Obrázky produktov na internete iba málokedy úplne do detailov zobrazia materiál svietidla, jeho farby či to, ako svieti. Druhá vec je veľkosť svietidla. Aby sme si vedeli predstaviť jeho rozmery pri online nakupovaní, museli by sme vyberať s metrom alebo pravítkom v ruke. Najideálnejšie je nájsť si svojich favoritov online, vypísať si ich názvy alebo kódy a potom zájsť osobne do showroomu, kde svietidlá vyniknú v plnej kráse. Tam si ich do detailov prezrieme a môžeme si navyše nechať poradiť od odborníkov. Svietidlá Casca takýmto showroomom disponujú, bola by škoda nevyužiť ho. Ak budete mať záujem, môžete si nechať naplánovať osvetlenie do celého domova, a tak získate istotu, že bude vaša domácnosť funkčne a esteticky zariadená.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.