0

Naučte sa šetriť. Aj pri výbere dovolenky!

Vravíme si, aká je doba drahá a že si musíme uťahovať opasky. Pozrime sa spolu na to, ako môžeme čo-to ušetriť každý deň, aby sme si mohli  rok čo rok. Navyše máte ešte stále šancu vyberať si z výhodnej ponuky first minute zájazdov.

Čo neprejete doma, miniete na dovolenke

Za jednu z hlavných príčin, prečo sa nám nedarí našetriť na dovolenku, sa považuje naše zlé hospodárenie s peniazmi pri nákupe potravín či všeobecne občerstvenia. Máme tendenciu kupovať aj to, čo práve nepotrebujeme, len preto, že je to práve v akcii. Robíme si veľké zásoby potravín, v ktorých nám stoja úspory, a tieto potraviny často nestíhame minúť v lehote spotreby. Tiež sme sa naučili stravovať sa na ulici – hamburger, hranolčeky, pizza, všetky tie vône tak lákajú, zvlášť keď máme za sebou dlhé nakupovanie a už od hladu ani nevidíme. Ak sa dokážete vzdať týchto pokrmov alebo ich požívanie zredukujete aspoň na polovicu, už máte pár eur k dobru. Základ je tiež nenakupovať s prázdnym žalúdkom. Aj návšteva kaviarní a barov by mala byť zredukovaná. Pri nutkavom pocite poklebetiť s priateľmi ich pozvite radšej k sebe domov. To, čo ušetríte na potravinách a nápojoch, môžete neskôr minúť na dovolenke.

Nenakupujte do zbierky

Aj náš imidž nás stojí nemalé peniaze. Dokážete sa vzdať nového oblečenia, doplnkov, obuvi každý mesiac? Prezrite si svoj šatník, pretrieďte opotrebované veci či to, čo už nikdy nebudete nosiť, a až keď sa vám uvoľní miesto na policiach a zistíte, že nemáte čo na seba, vtedy choďte do akcie. V opačnom prípade ste zasa niečo ušetrili. Zistite si, koľko v priemere mesačne miniete na nákupy tohto typu, a ušetrenú sumu si dajte bokom na vaše dovolenkové sporenie. Rovnako sa zachovajte aj v prípade, že sa vyžívate pri nákupe kvetín, bytových doplnkov, kuchynských pomôcok alebo technických hračiek. Vyhnite sa prezeraniu ponúk s týmto tovarom v čase, keď ho vôbec nepotrebujete. Koľko eur mesačne ste boli doteraz schopní minúť na podobné potešenia? Dajte si ich bokom a našetríte si na dovolenku.

Vyberajte si dovolenku v správnom čase

A posledná zásada, ako ušetriť a dopriať si vysnenú dovolenku, je nakupovať ju v dostatočnom predstihu. Neprehliadnite ponuku first minute zájazdov, ktorá sa objavuje často už po skončení letnej dovolenkovej sezóny a jej obsah sa pravidelne dopĺňa. First minute dovolenky vám garantujú dovolenku so zľavou až do výšky 60 % a tiež máte istotu, že si ukoristíte najlepšie hotely a služby. Cestujte do Jordánska, navštívte najromantickejšie miesta v Taliansku, nadchnite sa kvetinovým Holandskom alebo najkrajšími zámkami Francúzska. Užite si pobyt pri mori alebo poznávacie zájazdy za bezkonkurenčné ceny. Na výber lacnej dovolenky máte už len pár dní!

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.