0

Maldivy – luxus, ktorý si môže dovoliť každý

Ani nie tak dávno boli niektoré exotické destinácie považované pre bežného človeka za  nedostupné. Dnes cestujeme za oddychom a poznaním na všetky svetadiely a máme takmer neobmedzené možnosti vycestovať všade tam, kde existuje akýkoľvek druh dopravy či infraštruktúry. Krásu Maldivských ostrovov ešte pred desiatkou rokov navštevovala len privilegovaná hŕstka zbohatlíkov, v súčasnosti však jej nádherné pláže a koralové útesy patria na zoznam TOP destinácií asi každého z nás.

Dovolenka na Maldivách je podobná rozprávke

More ako z obálky katalógu cestovnej kancelárie, biele piesočné pláže a svieža tropická flóra a fauna – to je len veľmi stručná charakteristika tejto rovníkovej destinácie. Množstvo malých ostrovčekov obmývaných teplými vodami Indického oceánu, v ktorom, mimochodom, pulzuje neuveriteľný podmorský život, ponúka pre našinca takmer neuveriteľné pohľady. Maldivy tvorí viac než 1 000 ostrovčekov, ktoré sú svojou takmer panenskou prírodou pastvou pre oči a nevyčerpateľnou studnicou rôznych aktivít. K tým najtypickejším nepopierateľne patrí šnorchlovanie a potápanie. Kryštálovo čistá voda lagún a bohatý podmorský život priam lákajú k ponoreniu sa a zážitok plávať v bezprostrednej blízkosti rýb, korytnačiek či delfínov je pre suchozemca priam neopísateľné. Šnorchlovanie však nie je jedinou aktivitou pre návštevníkov tejto čarovnej krajiny. Z adrenalínových športov je tu tiež vodné lyžovanie, no a taká nočná rybačka na Maldivách je tiež iste snom nejedného vášnivého rybára. Pre tých, ktorí by si dopriali radšej pokojnejší program, ponúka táto nádherná krajina toľko možností, že vybrať si naozaj nebude vôbec ľahké.

Kuchyňa dotiahnutá k dokonalosti

Na Maldivách dominuje indická kuchyňa, jej ostré chute a korenia sú tak typickým znakom väčšiny jedál. Vzhľadom na to, že 95 % potravín sa na ostrovy priváža, vládne tu rozmanitosť a široký výber jedál lahodiacich chutiam turistov. Domáce plodiny, ako sú kokos, ananás, mango a plody mora, sú tak jedinými vlastnými produktmi, ktoré sú súčasťou každého maldivského jedla. V hotelových rezortoch sa však prispôsobili chutiam svojich návštevníkov z celého sveta, a tak si tu pochutíme na francúzskej, talianskej, ale tiež arabskej kuchyni. Keďže Maldivy sú islamská krajina, alkohol v bežných obchodoch dostupný nie je. Hostia v hotelových rezortoch si však môžu po dobrom jedle dopriať aj pohárik správne vychladeného alkoholického moku.

Niet pochýb o tom, že Maldivy sú skutočnou perlou medzi dovolenkovými destináciami. Luxus v kombinácii s tou pravou exotikou je tak niečo, čo nám dáva možnosť tešiť sa každý rok na prežitie krásnych pár dní v rozprávke.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.