0

Kupujete nové auto? Na tieto kroky nezabudnite

Uvažujete o novom aute, no nie ste si istí, ako by ste mali pri jeho kúpe postupovať? Pripravili sme si pre vás článok, v ktorom vám priblížime niekoľko krokov, ktoré by ste nemali vynechať. Rovnako sa dozviete, ktoré informácie vďaka týmto krokom získate.

autá

Kúpa nového auta je dôležitým krokom, preto by ste to nemali v žiadnom prípade podceňovať a brať na ľahkú váhu. Samotnej kúpe predchádza viacero krokov, ktoré je dobré uskutočniť, a tie vám priblížime v článku. Keď už však budete mať auto v garáži, nezabudnite ani na povinné zmluvné poistenie. Toto poistenie prináša viacero výhod, poskytuje poistnú ochranu pre prípad škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla či chráni pred nepriaznivými finančnými nárokmi poškodeného v prípade vzniknutej škody. Rýchlo a jednoducho si môžete vybaviť pzp online.

Začnite recenziami

Výber správneho auta môže byť zložitý a je ešte zložitejší, keď uvažujete o úrokových sadzbách, mesačných platbách či výbere farieb. Najlepším spôsobom, ako zúžiť výber, je prečítanie si recenzií od odborníkov, ktorí vám pomôžu eliminovať priemerné autá a zamerať sa na tie najlepšie. Môžete sa tiež porozprávať s priateľmi či rodinou a vypočuť si ich názory na rôzne modely áut.

Zistite, čo si môžete dovoliť 

Ak máte záujem o financovanie alebo lízing vozidla, znamená to, že musíte zistiť, ktorá mesačná platba je pre vás prijateľná. Pomáha tiež urobiť nejaký výskum dostupných pôžičiek na autá, aby ste získali predstavu o tom, na čo máte nárok.

Nájdite autá, ktoré by ste chceli

Ďalší krok sa môže zdať jednoduchý, ale je oveľa dôležitejší, než si myslíte. Toto je v skutočnosti jedna z najdôležitejších rád, ktoré vám môžeme poskytnúť. Po prečítaní recenzií a nastavení rozpočtu nájdite niekoľko dostupných áut. Ak váš pôvodný plán z nejakého dôvodu zlyhá, budete mať niekoľko možností zálohy.

Vykonajte dôkladnú skúšobnú jazdu

Pre mnohých nakupujúcich je tento krok pravdepodobne najdôležitejším zo všetkých. Pokiaľ nemáte veľa skúseností s výrobou a modelom auta, ktorý zvažujete, neuspokojte sa s krátkym 5 či 10 minútovým testovaním. Urobte si dlhú a dôkladnú jazdu bez ohľadu na to, že predajca tvrdí, že kratšia trasa vám bude stačiť. Pamätajte, že kúpa auta je obrovským záväzkom, preto by ste sa nemali žiadnu časť v rámci rozhodovania podceniť.

Buďte pri podpise zmluvy obozretný

Pri podpise zmluvy je potrebné zložiťzálohu na vozidlo. Čím viac peňazí vložíte na nákup, tým nižšie budú vaše mesačné splátky. Pred podpísaním zmluvy si ju pozorne prečítajte. Dbajte na to, aby zmluva obsahovala „právo kupujúceho na odstúpenie od zmluvy“– ustanovenie, ktoré nevyžaduje zákon. To vám umožní vrátiť vozidlo, ak zmeníte z nejakého dôvodu názor.

TIP NA ZÁVER: Informácie o kúpenom aute si odkladajte. Nie je to síce súčasťou procesu, ale je to dôležité. Ak budete chcieť svoje vozidlo v budúcnosti predať, budete potrebovať tieto informácie – rôzne potvrdenia, zmluvy a číslo VIN vášho vozidla (identifikačné číslo vozidla) a podobne.

Reklamný článok

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.