0

Zbavte sa kurieho oka u vás doma

kurie okoKurie oko poznáme všetci. Malý kúsok zhrubnutej kože pripomínajúci doslova malé očko, ktoré však niekedy nepríjemne potrápi. Bez ohľadu na vek a pohlavie sa môže objaviť u každého. Ako mu predchádzať? Dá sa ho zbaviť aj z pohodlia domova?

 

Postihnuté sú oblasti rúk a nôh

Najčastejšie bývajú napadnuté naše chodidlá a prsty na rukách. Ruky sú však menej postihnuté kurími výrastkami. Kurie oko nie je nič iné ako zhrubnutá a stvrdnutá časť kože, ktorej chýba buď hydratácia alebo je často vystavovaná nepriaznivým podmienkam. Aj zlá obuv, nedostatočná hygiena a starostlivosť o chodidlá/nohy, vysoké podpätky a dlhá chôdza môžu mať za následok ich vznik.

Kurie oko je bezfarebné s priemerom asi 1 cm. Niektorí si ho mýlia s bradavicami, ale tu platí, že na rozdiel od neho, bradavice infekčné sú.

 

Lekári a pedikéri pomôžu okamžite

Nemusíte ihneď utekať za odborníkmi. Zľaknúť sa netreba. Je to hlavne estetická chybička krásy, hoci je pravda, že pokiaľ sa kože nazbiera viac a stvrdne do poriadnej „guľky“, kurie oko vie poriadne bolieť a znepríjemňovať chôdzu. V niektorých prípadoch zvykne krvácať až dokonca hnisať.

U odborníkov sa pripravte na bolestivejšie zákroky, ale výsledok badať okamžite.

 

Domáca liečba

Ak sa vám nechce utrácať peniaze za všakovaké náplaste a liečivé vodičky, pokojne sa oddajte sile prírody a pomôžte si sami doma. Uvidíte, že kurie oko zmizne za pár dní. Buďte precízni a kúry vykonávajte niekoľkokrát do týždňa.

Vyskúšajte napríklad nočný zábal s citrónovou šťavou a octom. Tampón položte na postihnuté miesto a obviažte. Tip môžete obmieňať napríklad s cibuľou a soľou. Aj citrónová šťava s cibuľou má podobné účinky. Koža za zmäkčí a kurie oko ľahko odlupnete.

Trochu kuriózne je použitie banánu a cesnaku nuž a lacné riešenie je striedka chleba namočená v octe. Za vyskúšanie nič nedáte – práve naopak – zbavíte sa nepríjemného kurieho oka a budete opäť skúsenejší.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.