0

Vyzerajte mlado vďaka tvárovej gymnastike alebo masáže

mladá tvárNavštevujeme fitness centrá, zdravo sa stravujeme a používame značkovú kozmetiku od výmyslu sveta. Spoliehame sa na jej „liečivé“ účinky. Zdravý rozum však napovedaná, že len nejaký krém v boji proti vráskam určite nepomôže.

 

Dostatok vody a spánku

V prvom rade si treba uvedomiť, že naša pleť je zrkadlom nášho života. Našich radostí, starostí, ale aj prehýrených nocí. Pokožka na celom tele musí znášať poriadnu dávku útrap, s ktorými sa vysporiada vždy vlastnými spôsobmi. Tvár je to hlavné, čo prichádza ako prvé do kontaktu s inými ľuďmi. Hoci je to otrepané, aj tak treba uznať, že je našou vizitkou. Upravený človek s peknou pleťou je dôveryhodný, úspešný a v spoločnosti obľúbený.

Dostatočný pitný režim a kvalitný spánok sú prvé atribúty, ktoré udržia vašu pleť v dobrej kondícii a napomôžu v boji proti vráskam. Pritom všetkom si pamätajte, že alkohol a cigarety a ďalšie návykové látky, ako napríklad aj rafinovaný cukor, výrazne ovplyvňujú ich množstvo a nárast.

 

Počuli ste už o tvárovej gymnastike?

Tak, ako precvičujeme svoje svaly na celom tele, tak by sme sa mali zamerať aj na oblasti krku a tváre. Aj tu sa totiž nachádzajú svaly, ktoré majú tendenciu ochabnúť, meniť tvar, sfarbenie a spôsobovať následne hlboké aj menej hlboké ryhy – vrásky. Dá sa im veľmi dobre vyhnúť, pokiaľ premôžeme lenivosť. Stačí 15 minút denne a pleť sa napne, spevní, viditeľne omladne, získa lepšiu farbu tým, že sa prekrví. Začať môžete v ktoromkoľvek veku, pretože pozitívne výsledky sa dajú spozorovať už za pár dní.

 

Masáž tváre je tiež riešenie

Ak sa zveríte do rúk odborníka, masáž tváre sa môže stať príjemným relaxom, ale aj omladzujúcou kúrou. Práve správnym a dôsledným dotykom a stláčaním konkrétnych miest, sa rozprúdi krv v tvárovej oblasti a všetko začne „pracovať“ tak, ako má. Prirodzený kolagén spustí svoju tvorbu, čo znamená, že nové vrásky majú vstup zakázaný a tie staršie sa trochu zjemnia.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.