0

Vyskúšajte jednoduchý postup na domácu pedikúru

Starostlivosť o nohy a špeciálne o chodidlá je dôležitá počas celého roka. No predovšetkým si pedikúru doprajte častejšie počas letných mesiacov. Vtedy je pokožka chodidiel vystavená rôznym vonkajším vplyvom, ktoré ju vysušujú. Ide napríklad o vysušenie silnejším slnkom, chodenie naboso v sandáloch a šľapkách, striedanie bosej chôdze po kamienkoch, piesku a pobyt v slanej vode, ktorá vysušuje pokožku naozaj extrémne. Preto netreba zabúdať na ošetrenie chodidiel napríklad aj počas dovolenky alebo v domácom prostredí. Postup na domácu pedikúru je naozaj jednoduchý.

Správne prípravky sú polovicou úspechu

Ak ste sa rozhodli, že vyskúšate domácu pedikúru, najskôr si zaobstarajte kvalitné prípravky, ktoré sú určené priamo na starostlivosť o pokožku nôh. Ide o rôzne krémy, oleje, pilníky a pemzu, soli a zmesi do kúpeľa. Nezabúdajte ani na nechty. Pripravte si kliešte na nechty alebo manikúrové nožničky, lak a pilník.

Ako na domácu pedikúru?

Postup domácej pedikúry začína kúpeľom chodidiel v malom lavóre, kde nasypeme do teplej vody primerané množstvo soli do kúpeľa alebo nalejeme menšie množstvo sprchového gélu. Tento kúpeľ si doprajte asi polhodinu. Následne nohy osušte a začnite pilníkovať pokožku päty a zhrubnuté časti vnútorného chodidla.

Ošetrite nohy krémom a doprajte im aj krátku relaxačnú masáž. Počas vstrebávania krému môžete upraviť nechty. Najskôr je vhodné odlakovať starý lak. Potom nechty ostrihajte do rovného tvaru, opilníkujte, zatlačte kožičku v nechtovom lôžku a nalakujte novou vrstvou zvoleného laku. Aby lak na nechtoch vydržal pekný čo najdlhšie, prelakujte klasický lak ešte lakom s ochrannou funkciou alebo gél lakom, ktorý netreba používať s UV lampou.

Domáca pedikúra je hotová a vaše chodidlá budú jemné a upravené.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.