Vedeli ste, že aj strava vplýva na vašu psychickú pohodu?
Rozhodne všetci potvrdzujete. Je to predsa jasné. Keď si vypijeme svoju obľúbenú šálku kávy, alebo si zamaškrtíme s jemnou mliečnou čokoládou, okamžite sa nám vylepší nálada. Návaly (aj keď iba) falošnej energie nás obohatia natoľko, že sa z nás stanú „iní“ ľudia.
Keď je reč o harmonickom stravovaní
Harmonické stravovanie poznajú rôzne kultúry vo svete. Vedia, že ľudia sa stávajú tým, čo zjedia. Jedlo dokáže liečiť, ale takisto aj pridávať do tela nebezpečné jedy. Sme tak špecifické osobnosti, že čo jednému uškodí, s druhým možno urobí zázraky. V závislosti od našej krvnej skupiny, pohlavia, veku, ale aj znamenia zverokruhu, má každý jeden človek na tejto planéte presne vyhradený akýsi „jedálniček“. Žiaľ, nie všetci sme odborníci na stravu a nemáme často ani poňatie o tom, čo by sme mali a nemali jesť.
Ľudstvo prechádzalo rôznymi štádiami vývoja, a tak sa postupne všetko menilo a prispôsobovalo aktuálnym podmienkam. Už v prvopočiatkoch sa jaskynní obyvatelia stravovali výhradne plodmi, ktoré im dávala príroda. Čiže sa živili prevažne ovocím, zeleninou, rôznymi orechmi a semenami. Hoci sú dôkazy o tom, že lovili mamuty a inú zver, človek ako tvor nie je stavaný jesť mäso. Svedčí o tom aj dlhoročný výskum odborníkov, lekárov a vedcov, ktorí zistili pomocou rôznych rozborov slín a DNA zo zachovaných kostí našich predkov, že nám ako ľuďom neprináleží jesť mäso. Náš tráviaci systém počínajúc od ústnej dutiny, zubov, pokračujúc žalúdkom až črevami, jednoducho nedokáže mäso poriadne spracovať a stráviť. Niektoré nestrávené časti nám tak dokážu v črevnom systéme doslova hniť až dva roky!
Patria sem aj ryby?
Nielen ryby, ale dokonca aj kofeín, sýtené minerálky, mlieko, vajca, sladkosti – rafinovaný cukor. Toto všetko sú potraviny, ktoré okrem mäsa vplývajú na našu psychickú pohodu a správnu činnosť energetických centier v našom tele, teda v čakrách. A zas naopak, čím viac čerstvým a domácich potravín konzumujeme, tým silnejší sa napokon cítime. Únava a stres nás obchádzajú a čo je najdôležitejšie, nie sme dopovaní hormónmi, ktoré spôsobujú rôzne výkyvy v našich telách, mysliach i životoch. Prílišná konzumácia mäsa nespôsobuje totiž len prípadnú obezitu, ale aj zvýšenú agresivitu či iné civilizačné ochorenia.
FOTO: pexels.com
Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.