0

Už zas tie hlieny!

chorá ženaPrichádzajú opakovane a nečakane. Hlieny. Tvoria sa v našich dýchacích cestách a okrem toho, že sú nepríjemné a obťažujú nás, zároveň nás chránia pred infekciami a baktériami. V ich typickej konzistencii sa totiž najlepšie zachytia všetky vírusy.

 

Buď ste prechladli alebo vám nerobí dobre prašné prostredie

Ďalšia možnosť je, že ste sa nakazili obyčajným vírusom. Tak či onak – hlienov sa treba zbaviť čo najskôr, v opačnom prípade si koledujete o zápaly. Sprievodné javy, ktoré zahlienenie nasledujú, sú horúčka, kašeľ, upchatý nos a celková malátnosť. Niekto by povedal, že sú to jasné príznaky chrípky.

 

Nasaďte si liečbu so zázvorom, kurkumou a kloktajte slanú vodu

Keď sa hlienov chcete zbaviť čo najskôr, oplatí sa vyskúšať teplý zázvorový nápoj. Pokiaľ vám štipľavá chuť ďumbiera nevyhovuje, pridajte si do čaju med a citrón. Získate osviežujúci drink, ktorý zahreje a dopomôže k zlepšeniu vášho zdravotného stavu. Rovnako aj kloktanie slanej vody má priaznivé účinky, pretože sa pomaly ale isto zbaví vaša ústna dutina baktérií a zabráni ich ďalšiemu rozmnožovaniu.

 

Med a citrón – to je klasika

Neveríte sirupom z lekární? Na hlien je výborný lipový med s citrónovou šťavou. Párkrát za deň zmiešajte šťavu z citróna s medom a uvidíte, ako sa vám uľaví od kašľa. Klasické naparovanie, ktoré si pamätáme ešte z detstva, sa vracia opäť „do módy“. Už nielen harmančekové výpary, ale aj rozmarínové alebo tymiánové zložky okamžite uvoľnia pomocou pary hlien z pľúc. Najdôležitejší je pokoj a kľudový režim. Zabudnite na heroické výkony v práci. Práve teraz sa musíte čo najviac rozmaznávať, aby ste sa z toho čím skôr dostali. Pár dní v posteli urobí svoje.

Na záver treba spomenúť, že prehĺtanie hlienov namiesto pravidelného fúkania si nosa a vykašliavania môže znamenať riziko prenosu infekcie do žalúdka a do čriev a to si predsa nikto nepraje, však? Miestnosť, v ktorej sa nachádzate treba pravidelne vetrať, zvlhčovať. Konzumácia štipľavých jedál a najmä cesnaku alebo čili vám pomôže hlien rozpustiť ešte rýchlejšie.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.