0

Krásni a mladí aj v 50 – ke

ženaTo, že vek je len číslo, na tom sa zhodneme iste všetci. Vyzeráme presne tak, ako sa cítime. Keď sa s pribúdajúcim vekom automaticky zaraďujeme „do starého železa“, márne sa snažíme ozlomkrky urobiť výborný dojem.

 

Zrelosť iba v myšlienkach

Hovorí sa, že pokiaľ sa psychicky správne nastavíme a z našich narodenín si namiesto vrások urobíme naozajstnú oslavu života, tak z nás bude radosť len tak prekypovať. Nehovorme si preto rok čo rok: „A znova mám o rok viac.“, ale radujme sa, že sme o tento časový úsek skúsenejší. Práve poznanie je to, čo nás robí múdrymi a vďaka čomu napredujeme. Určite každý z nás má vo svojom okolí tridsaťročného „starčeka“ alebo sedemdesiatročnú mladicu. Práve pohľad na život nás spája alebo rozdeľuje. S kým sa cítite lepšie?

Venujte sa rodine, ale nezabúdajte ani na seba

Je fajn z času na čas postrážiť vnúčatá a pár hodín sa im naplno venovať, ale čo je ešte lepšie – je mať svoje súkromné radosti, nech už ide o čokoľvek. Niekoho baví hudba a tanec, iného záhrada. Nikdy nie je neskoro začať s čímkoľvek novým. Otvárajte svoje „obzory“ a neustále sa priúčajte novým veciam. Nepočítajte dni. Hovorte si, že ste nesmrteľní a potom aj budete.

Cvičte jogu alebo pilates, založte záujmovú skupinu, pomáhajte ľuďom a svojmu okoliu. Využite svoju tvorivú schopnosť a venujte sa veciam, ktoré ste chceli okúsiť už dávno, ale nikdy na to „nebol čas“.

Vystihne vás aj móda

Čo je na tom, že máte päťdesiat alebo šesťdesiat? Čím svetlejšie a veselšie farby budete používať, tým mladistvejšie budete na ľudí pôsobiť. Svoje urobia aj vybrané materiály. Dbajte teda viac o kvalitu, než o kvantitu.

Dámy, používajte kvalitnú hydratačnú kozmetiku a nezabúdajte, že ľahké krycie mejkapy vašu pleť rozjasnia a zakryjú pigmentové fľaky alebo aj niektoré vrásky. Púder by spôsobil opačný nežiadaný efekt. Broskyňové odtiene farieb na líčka a transparentné lesky na pery upozornia okolie, že ešte stále máte čo ukázať a že ste plná života a zdravia.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.