0

Prichádza jar, zožeňte si sieťky na okná

Jar je príjemné ročné obdobie plné farieb, slnka, novej energie, ale aj hmyzu, ktorý trápi nejednu domácnosť bez sieťok na oknách. Myslíte si, že ide o prebytočnosť? Mýlite sa, vďaka protihmyzovým sieťam môžete pokojne spávať a nebudú vás otravovať žiadne muchy, osy či komáre. 

Dajte zbohom dotieravému hmyzu

Určite to poznáte. Je leto, vy si po celom dni strávenom vonku na horúčave líhate unavení do postele a nemôžete zaspať, pretože vám je horúco. Nepomáha odhodiť perinu ani otočiť vankúš na studenú stranu. Tak teda otvoríte okno a po chvíli vám pri uchu bzučí komár. Nielen, že sa nevyspíte, ako bonus si odnesiete niekoľko svrbivých štípancov. 

O niečo horšie je, keď potrebujete pracovať, máte zasvietenú lampu a otvorené okno. Dobrou správou je, že existuje riešenie, o ktorom už viete – protihmyzové siete. Či je ráno alebo večer, s kvalitnými sieťkami môžete celý deň vetrať bez obmedzení

Čo by mala kvalitná sieťka spĺňať?

Ideálne je zaobstarať si sieťku z antialergickej sieťoviny, ktorá takmer stopercentne chráni pred preniknutím alergénov do interiéru. Svoje o tom vedia najmä sezónni alergici, ktorí na jar a v lete trpia sennou nádchou, kýchaním či svrbením a opuchom slizníc v dôsledku nadmerného množstva peľu v ovzduší. So špičkovou sieťkou si oddýchnete aj od neustáleho utierania prachu. 

Rozhodujúcim faktorom je tiež dlhá životnosť. Vyberajte si preto sieťovinu zo sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózii a vyznačuje sa vysokou toleranciou teplotných rozdielov. Nemenej dôležitou súčasťou je hliníková konštrukcia, ktorá zaručuje dlhú životnosť produktu. 

Typ a prevedenie

Mnohí ľudia odmietajú sieťky s odôvodnením, že pôsobia rušivo, nepekne a kazia dizajn okien a domu ako celku. To ale nie je pravda. Napríklad firma ekoprofil.sk má v ponuke nekonečné množstvo farebných variantov. V závislosti od individuálnych potrieb a typu konštrukcie sú k dispozícii pevné, otváracie s rámom alebo bez neho, rolovacie, plissé či posuvné sieťky. Terasové sieťky sú tiež dostupné v praktickom bezbariérovom prevedení. Všetky typy sa jednoducho inštalujú a sú nenáročné na údržbu. 

Ako sa treba starať o protihmyzové siete?

Aj o tú najkvalitnejšiu a najdrahšiu vec v domácnosti sa musíte starať, aby ste predĺžili jej už tak dlhú životnosť. Výnimkou nie sú ani sieťky. Ak sa pýtate, ako často ich treba umývať, odpoveď je, že vždy, keď umývate okná, ktoré umývate zrejme každoročne počas jarného upratovania. Niekedy však nestačí raz za rok. 

Všetko závisí od toho či bývate v lokalite s pomerne čistým alebo znečisteným ovzduším. Sieťky najskôr povysávajte a následne ich vyčistite jemnou kefkou a vodou s pridaním mydla či saponátu. Utrite suchou handričkou, nechajte vyschnúť na slnku a máte hotovo! 

Ak vám hmyz spôsobuje nepohodlie, určite neváhajte nad kúpou kvalitnej protihmyzovej siete. Tohto pomocníka ocení celá rodina. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke ekoprofil.sk

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.