0

Vyberáte si počítač s nižším rozpočtom? Repasovaný PC bude správnou voľbou

Predsudky voči repasovaným počítačom sú skutočne zbytočné. Väčšinou ide o výkonné stroje s veľmi dobrými parametrami za výhodnú cenu. Ako si ale vybrať dobrý repasovaný počítač?

Repasované počítače sú zariadenia, ktoré už boli používané. Väčšinou ide o PC z rôznych firiem či bánk, ktoré svoje počítače často vymieňajú a tie staré predávajú za nízku cenu. Následne sú tieto počítače repasované, čo znamená, že sú dokonale vyčistené, poprípade sa v nich nahradia niektoré komponenty.

 

Ak sa teda rozhodnete pre kúpu nie nového ale repasovaného PC, získate výkonný stroj za zlomok pôvodnej ceny. Nemusíte sa obávať, že kúpite mačku vo vreci – predajcovia repasovaných počítačov tieto zariadenia vždy otestujú a na predaj ich ponúknu len v prípade, že sú v 100 % stave. A ďalšou výhodou je minimálne ročná záručná doba na repasovaný PC.

Ako si vybrať repasovaný počítač?

Použitie

Pokiaľ si chcete kúpiť repasovaný PC na bežné domáce použitie, teda najmä na surfovanie po internete či pozeranie filmov, bude vám stačiť zariadenie s bežnými parametrami. Vyberajte si počítače s procesorom napríklad i3 alebo i5 a s pamäťou RAM do 8 GB. Výkonnejšie počítače, ktoré sú vhodné ako herné či na strihanie videí, by mali mať pamäť RAM 8 GB a viac. A pokiaľ ide o procesor, platí, že čím vyššie číslo, tým lepší výkon.

Veľkosť

  • Mini PC (micro a mini tower) – ide o najmenšie desktopové počítače, ktoré majú menej konektorov, nižší výkon a vďaka kompaktnosti sú vhodné na prenášanie
  • Klasické desktopy (mid tower) – ide o najbežnejšiu veľkosť, môžete si ich zaobstarať s veľmi dobrým výkonom
  • Veľké desktopy (big tower) – ide o najvýkonnejšie počítače, ktoré sa zväčša používajú ako pracovné stanice
  • All in one – ide o počítač, ktorý je spojený s monitorom

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.