0

Nevonia vám prádlo? Možno je problém v práčke

práčkaMnohí sa už stretli s rovnakým problémom – nech robia čo robia, ale šaty po vybratí z práčky nikdy nevydržia voňať dlhšie ako pár hodín. Je chyba v aviváži?

 

Prvoradá a základná je vôňa čistoty

Vonia to, čo je čisté. Platí to aj o našich domovoch. Pri každom vstupe do akejkoľvek domácnosti pocítite vždy hlavnú zložku a vytvoríte si prvý dojem. Niekde rozvoniava čerstvá večera, niekde cítiť pach po domácich miláčikoch. Najprívetivejší príchod je tam a to sa iste všetci zhodneme, kde nás už pri vstupe vábi svieža vôňa čistoty a poriadku. Táto vôňa je charakteristická pre každý domov. Ten svoj by sme spoznali aj so zavretými očami.

Minulosť a súčasnosť

Dnes máme k dispozícii všakovaké výdobytky modernej vedy a techniky, ale aj tak nie sme spokojní. Vlastníme drahé značkové práčky, avšak stále sa nájdu nespokojné gazdinky, ktoré nachádzajú problémy. Ako je možné, že kolegyni vonia tričko aj na desať metrov a to moje vôbec nie je cítiť? Dávam predsa tú najdrahšiu aviváž. Nech robím, čo robím, no oblečenie už za pár dní po uložení do skrine, nevonia. Robím niekde chybu?

Prečo naše mamy, babky a ich mamy nemuseli nikdy riešiť túto záhadu?

Odpoveď je jednoduchá – všetko bolo precízne a nekompromisné k špine. Prádlo bolo vždy dokonale čisté a svieže. Teda – voňalo.

Správna údržba práčky spraví zázraky

Ani najdrahšie pracie prípravky a najluxusnejšie aviváže vás neuspokoja tak, ako kvalitne vypraté oblečenie, ktoré bude navyše aj hygienicky čisté. Je pochopiteľné, že niektoré druhy oblečenia si vyžadujú špeciálne zaobchádzanie a pranie pri nízkych teplotách. Ak sa dá, spodné prádlo, uteráky, utierky, posteľnú bielizeň a ponožky perte vždy zvlášť a pri vysokej teplote. Predídete tak rozmnožovaniu baktérií a zbavíte sa odolnej špiny.

Najviac nečistôt v bubne zanecháva práve čierna farba z oblečenia, ktorá sa usádza ako priamo v práčke, tak aj v hadici. Tým, že tmavé oblečenie perieme zvyčajne iba na tridsiatke, mastnota a farbivo sa nedokáže poriadne vyplaviť. Časom spôsobuje nepríjemný zápach.

Riešením je pravidelná údržba práčky.

Z času na čas zapnite svoju práčku na maximálnu teplotu a pridajte do zásobníka pre prací prostriedok i priamo do bubna dva litre octu a starý uterák, ktorý to počas cyklu priadne zvnútra preleští. Hadica, ktorá odvádza špinavú vodu, býva tiež zádrheľ. Ak cítite zápach – môže sálať aj odtiaľ. Pomôže vám bežný dezinfekčný prípravok na pleseň alebo toalety.

Takto bude vaše prádlo celé týždne voňať čistotou a vy budete žiariť hrdosťou a spokojnosťou.

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.