0

Ako vám inteligentné technológie poslúžia v exteriéri?

Tak sme si na inteligentné technológie zvykli, až sme sa rozhodli priniesť si ich so sebou zvnútra von. Obzvlášť v období, keď trávime viac času pod holým nebom, oceníme komfort, ktorý vďaka inteligentným zariadeniam získame. Kde všade sa dajú využiť?

Efektívne zavlažovanie

Len čo slnečných dní začne pribúdať a teploty vonku sa zvyšujú, rastliny na našom dvore si začnú pýtať viac vlahy, ako im dopraje počasie. Ak už dávno na polievanie nevyužívate hadicu, ale máte na pozemku nainštalovaný závlahový systém, trocha si ho zmodernizujte. Ako? Postačí vám inteligentná riadiaca jednotka, napríklad aj tá, ktorú používate v interiéri na ovládanie osvetlenia, bezpečnostného systému alebo multimédií. Prostredníctvom inteligentného zariadenia určeného na ovládanie závlahového systému si môžete nastaviť zavlažovanie trávnika, okrasnej či úžitkovej časti záhrady jediným kliknutím. Môžete si v aplikácii určiť dni, keď sa má závlaha zapínať, i konkrétne časy. Odteraz budete polievať záhradu, zatiaľ čo budete cestovať ráno do práce, alebo večer, kým budete pripravovať čosi pod zub či sa venovať relaxu. Využívaním tejto technológie získate množstvo cenného času pre seba a svoju rodinu.

Vytvorenie náladového osvetlenia

Vieme, že osvetlenie je rovnako dôležité v interiéri, ako aj v exteriéri. V zimnom období sa skôr stmieva, domov opúšťame za tmy a aj sa v tme vraciame. Potrebujeme mať dôkladne osvetlenú cestu k domu, vchod, okolie garáže i terasy. V letnom období sa naše terasy stávajú naším kultúrnym centrom. Tu sa stretávame s rodinou a priateľmi a iba málokedy sa rozlúčime pred zotmením. Obzvlášť počas tropických dní nás to von ťahá najmä vo večerných hodinách. Inteligentné technológie nám umožňujú mať pod palcom aj exteriérové osvetlenie. Môžeme si ho nastaviť presne podľa svojich potrieb, jednoducho prostredníctvom smartfónu. Interval svietenia, intenzitu osvetlenia a dokonca aj farbu. Teplá biela vyčarí pocity útulnosti, studená biela má moderný šmrnc, no sú tu aj ďalšie farby, ktoré vonku vyzerajú skvele. Osobitnú kategóriu tvorí vianočné osvetlenie, ktoré vďaka inteligentným technológiám tiež ovládate na diaľku.

Ovládanie hlavných a garážových brán

O luxusné bývanie sa postarajú aj systémy na ovládanie garážových brán či vchodových dverí. Brány na diaľku otvárate, zatvárate i bezpečne uzamykáte. Ani nemusíte vystúpiť z auta či vyjsť z domu, aby ste si overili, či ste nezabudli zatvoriť. Jedno kliknutie do smartfónu vykoná všetku prácu za vás. Inteligentná domácnosť vám umožní prepojiť vonkajšie i vnútorné technológie do jedného celku a vy ste vďaka tomu odbremenení od množstva banálnych činností. Takto moderne sa žije dnes.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.