0

Vysokozdvižný vozík – výzva nielen pre chlapov!

Keď sa povie vodič vysokozdvižného vozíka, napadnú mám najčastejšie muži, ktorí vykladajú tovar najčastejšie z kamiónov niekde vo veľkom sklade. Iste, je to pravda. No práca na takomto malom silákovi nie je vyhradená len mužom a nespočíva len vo vykladaní kamiónov.

Práca s manipulačnou technikou

V prvom rade treba podotknúť, že ide o trochu všeobecnejšiu prácu, ktorá sa často kvôli zjednodušeniu zastrešuje pojmom vysokozdvižný vozík. V skutočnosti ide o takzvanú prácu s manipulačnou technikou. Tá zahŕňa nielen vysokozdvižný, ale aj menej známy nízkozdvižný vozík. V podstate ide o prácu, pri ktorej sa prenášajú materiály a predmety rozličnej hmotnosti na pomerne krátke vzdialenosti. Takáto práca je potrebná nielen v skladoch pri vykladaní a nakladaní spomínaných kamiónov, ale stále viac aj v automobilovom segmente, ktorý má na Slovensku silné zastúpenie.

Trpezlivosť, zodpovednosť, presnosť

Takto by sa dali v skratke zhrnúť vlastnosti, ktoré sú potrebné k práci s manipulačnou technikou. Keďže stroj je dobrým a spoľahlivým sluhom, silou nemusí jeho pán a teda ani jeho pani oplývať. Oveľa dôležitejšia je trpezlivosť a presnosť. A tieto vlastnosti sú rovnako mužské, ako aj ženské.

Muži verzus ženy

A tu sme pri poslednom malom prekvapení. Často si totiž predstavujeme, že táto práca je typicky mužskou záležitosťou. No v dnešnej dobe to už dávno nie je tak. Pracovná pozícia vodič vysokozdvižného vozíka je naozaj rovnako vhodná pre mužov i pre ženy. Jeden z najväčších zamestnávateľov v tomto segmente: DHL Supply Chain, napríklad na pozíciách s manipulačnou technikou zamestnáva až 37% žien. Tak teda šťastnú cestu!

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.