0

Vyberte si ten správny projekt…

projektVybrať si dokonalý projekt nového rodinného domu je niekedy naozaj fuška. Možností je totiž neúrekom. Pri výbere však vždy dbajte hlavne na to, na aký pozemok daný dom pôjde. Veľa od toho záleží, pretože na malom pozemku vám určite viac pohodlia vnútri i vonku prinesie poschodový dom a naopak na veľkom pozemku možno viac oceníte rozľahlý, ale prízemný bungalov.

Poschodový?

Vyzerá to tak, že čoraz menej ľudí túži po poschodovom dome, no je to veľmi praktické, keďže dnes je väčšina pozemkov naozaj malá. A ak teda chcete mať aj nejakú záhradu, je poschodový dom ideálnym riešením. Takéto domy sa dajú zariadiť veľmi prakticky a štýlovo zároveň. Veď si len predstavte krásne drevené schodisko, ktoré vidieť už od vchodu. No nie je to úžasná predstava?

Je však pravda, že miestnosti v hornej časti domu budú mať pravdepodobne zrezané steny, teda pokiaľ si nevyberiete poschodový dom s rovnou strechou. No ak si takéto miestnosti dobre zariadite, vedia ponúknuť maximálne pohodlie. Určite v takomto dome však siahnite po praktických strešných oknách, ktoré vám tieto miestnosti dostatočne presvetlia.

Myslite hlavne na úložné priestory

Veľa ľudí pri plánovaní a stavbe domu myslí hlavne na dostatočne veľké izby kvôli maxi posteli či gauču na ktorý sa zmestí pomaly 10 ľudí. Je to síce pekné, no oveľa dôležitejšie je myslieť vopred na dostatočne veľké úložné priestory. Všetci totiž máme priveľa vecí, aj keď sa nám to nemusí zdať. A je predsa lepšie skladovať ich priamo na miestach na to určených ako sú špajze, šatníky, či veľké šatníkové skrine, ako všade po dome umiestňovať menšie úložné priestory v podobe krabíc či praktických vešiakov. Iba tak bude váš dom vyzerať stále uprataný.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.