0

Vyberte si interiérové dvere na mieru

Nie sú dvere ako dvere! To zistíte aj sami po istom čase. Hľadieť len na cenu dverí sa nevypláca obzvlášť vtedy, ak sa dvere často používajú alebo sú v domácnosti malé deti a zvieratá. A pokiaľ ide o bezpečnosť, ak sa dá zvýšiť aj obyčajnými interiérovými dverami, nie je nad čím uvažovať.

Aj tmavé kúty môžu zažiariť vďaka interiérovým dverám

Určite to poznáte. Keď zatvoríte dvere, nielen získate príjemné ticho a lepšiu tepelnú izoláciu, ale zároveň aj väčšie prítmie. To je na nezaplatenie, pokiaľ ide o dvere do spálne alebo komory, ak však zatvoríte plné dvere napríklad v predsieni, kde je nedostatok prirodzeného svetla, môže tu nastať problém. Svietiť za bieleho dňa je neekonomické, a preto je najvhodnejšie voliť do obývačky alebo kuchyne dvere s presklením. Nemusí ísť pritom o číre sklo, úplne stačí, ak cez ne prejde trocha svetla. Tak už budete môcť mať v predsieni položené izbové kvety a pri prechádzaní chodbou sa vám zakaždým nebudú zapínať senzorové svietidlá. Interiérové dvere s presklením pôsobia moderne, interiér presvetlia, vďaka čomu sa budete cítiť sviežo a útulne. Samozrejme, máte možnosť voľby aj spomedzi celosklenených dverí, tie sa hodia predovšetkým do obývacích častí domu, ale aj do kancelárií či veľkých hál. Izolujú hluk aj teplo, avšak nestratíte prehľad o tom, čo sa deje okolo vás. Ak si trúfate, môže ich zdobiť zaujímavá potlač či gravírovanie.

Materiál a farba dverí zavážia

Pri výbere interiérových dverí je dôležité myslieť na ich nadčasovosť. Vieme, ako rýchlo sa striedajú módne trendy, a mnohé z nich sa k nám opakovane vracajú. Trendy neobchádzajú ani interiérový dizajn, nemusíme však vlastniť čarovnú guľu, aby sme dokázali prognózovať, ktoré farby, materiály či dekory budú moderné aj o 50 rokov. Stavte na trvácne a odolné laminátové alebo masívne drevené dvere, určite to vydržia. Menej je viac, a preto sa vyhnite výrazným prvkom na dverách, ktoré by sa vám do domácnosti neskôr nemuseli vôbec hodiť, zmeniť kovanie je už maličkosť. Farba dverí by mala ladiť s podlahou alebo nábytkom dnes aj o pár rokov, stávka na istotu sú teda biele dvere, alebo naopak výrazne tmavé dvere, ktoré môžu vytvárať luxusný farebný kontrast. Do kotolní či technických miestností, v ktorých by mohlo hroziť riziko požiaru, voľte, samozrejme, odolné protipožiarne dvere. Len čo sa zatvoria, získate pocit bezpečia, a o to ide. Dvere nie sú iba dvere.

Komentáre sú vypnuté, ale trackbacks a pingbacks nie.